Nowy numer 37/2021 Archiwum

Ksiądz usłyszał zarzut molestowania nieletniej

Pracujący w jednej z parafii Oświęcimia ks. Szymon Cz. został odsunięty od czynności duszpasterskich i nie przebywa już w Oświęcimiu. Powodem jest złożone do Prokuratury Rejonowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa wobec osoby małoletniej.

W zamieszczonym na stronie internetowej diecezji bielsko-żywieckiej komunikacie czytamy, że "w związku z wpłynięciem do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa wobec osoby małoletniej przez księdza Szymona Cz., prokuratura podjęła stosowane działania, o czym poinformowała kurię diecezjalną w piśmie otrzymanym 19 lutego br.

W związku z tym delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży diecezji bielsko-żywieckiej skontaktował się z rodzicami pokrzywdzonej w celu przyjęcia zgłoszenia oraz zaoferował pomoc psychologiczną i duchową. Ksiądz Szymon Cz. został przez biskupa bielsko-żywieckiego zwolniony z parafii, odsunięty od pracy duszpasterskiej i od możliwości kontaktu z osobami małoletnimi. Pozostaje w odosobnieniu do dyspozycji prokuratury - napisał ks. Mateusz Kierczak, dyrektor Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Jak wynika z informacji prokuratury, obecnie trwa postępowanie, a wobec księdza zastosowany został dozór policyjny. Nie może też kontaktować się z pokrzywdzoną i podejmować pracy z osobami nieletnimi.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama