Od ponad trzech lat w bocznym ołtarzu kościoła stoi figura Dzieciątka Jezus w królewskim płaszczu i koronie. W lewej ręce trzyma kulę ziemską, a prawą dłoń unosi w geście błogosławieństwa.
Przed kopią słynącej łaskami figury modli się coraz więcej wiernych, a orędownikiem tego kultu był proboszcz ks. kan. Stanisław Pindel, który zainteresował się nim już sporo lat temu.
– Pierwszymi osobami, które oddały cześć Dzieciątku Jezus, byli Maryja, św. Józef, pasterze, magowie, Symeon, Anna, aniołowie. Później kult szerzyło wielu świętych, m.in.: Ambroży, Augustyn, Leon Wielki. Święty Franciszek Salezy głosił rekolekcje o Dzieciątku Jezus, a gorliwymi propagatorami na całym świecie byli karmelici oraz karmelitanki, które szerzyły różne nabożeństwa związane z tym kultem. Należała do nich św. Teresa od Dzieciątka Jezus – tłumaczy ks. kan. Pindel.
Wyrazem kultu stało się popularne już od wieków pielgrzymowanie do Betlejem, a także cześć oddawana relikwiom żłóbka betlejemskiego w Rzymie. W średniowieczu pojawiły się w Europie liczne sanktuaria Dzieciątka Jezus, a od XVII w. to najważniejsze znajduje się w Pradze, w kościele MB Zwycięskiej. W Polsce kult rozwija się m.in. w sanktuariach w Markach koło Warszawy, w Jodłowej na Podkarpaciu, w Bąblinie czy w Krakowie.
Figura czczona w kościele w Jaworzynce pochodzi z Pragi. W 2008 r. w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie pobłogosławił ją biskup ostrawsko-opawski Franciszek Lobkowicz. – Od lat interesowałem się kultem Dzieciątka Jezus, zbierałem czczone w różnych sanktuariach na całym świecie figurki. Kiedy otrzymałem Pražskie Jezulatko, słynącą łaskami figurę z najważniejszego sanktuarium, poczułem, że nie może ona pozostawać tylko w moim pokoju, i postanowiłem podzielić się tym darem z parafianami – mówi ks. kan. Pindel.