Nowy numer 21/2023 Archiwum

3. Światowy Dzień Ubogich - nieszczęśliwi ufają

Cztery spotkania odbędą się w ramach 3. Światowego Dnia Ubogich w diecezji bielsko-żywieckiej. Pierwsze - dzisiaj, w bielskiej Kuchni św. Brata Alberta, a zwieńczeniem świętowania będzie Msza św., koncert zespołu SECiM i poczęstunek w sobotę 16 listopada.

Już dziś w czwartek 14 listopada o 16.00 w kuchni społecznej prowadzonej przez Towarzystwo św. Brata Alberta w Bielsku-Białej przy ul. Legionów rozpoczną się tegoroczne bielsko-żywieckie obchody 3. Światowego Dnia Ubogich, który w całym Kościele powszechnym obchodzony będzie w niedzielę 17 listopada. Towarzyszą mu słowa: "Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie" (Ps 9,19).

Diecezjalne obchody obejmą cztery spotkania. Pierwsze - dla wszystkich osób ubogich, bezdomnych, samotnych, potrzebujących wsparcia i wspólnoty - 14 listopada poprowadzi Wspólnota Miłość i Łaska Chrystusa.

Drugie odbędzie się w piątek 15 listopada o godz. 17 w schronisku dla ubogich w Bielsku-Białej przy ul. Stefanki. Spotkanie poprowadzi Wspólnota Miasto na Górze.

Trzecie, 16 listopada o godz. 10 będzie miało miejsce w Domu Matki i Dziecka Caritas przy ul. ks. Brzóski w bielskim Lipniku. Dla przebywających tam mam samotnie wychowujących dzieci poprowadzą je członkinie Miasta na Górze.

Zwieńczeniem bielsko-żywieckich obchodów 3. Światowego Dnia Ubogich będzie spotkanie, na które organizatorzy: Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Diakonia Wspólnoty Miasto na Górze, Wspólnota Miłość i Łaska Chrystusa, Towarzystwo Przyjaciół Św. Brata Alberta w Bielsku-Białej i Fundacja Nadzieja z Bielska-Białej zapraszają w sobotę 16 listopada o godz. 13 do kaplicy kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej (przy dworcu).

Tam osoby ubogie, bezdomne, żyjące w poczuciu osamotnienia i wykluczenia spotkają się najpierw na Mszy św. z homilią ks. Wojciecha Pala, a następnie o 14.00 w podziemiu kościoła NSPJ - przy stole, gdzie będzie czekał na nie ciepły posiłek (i niespodzianka), a także koncert zespołu SECiM - Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody, czas uwielbienia z diakonią muzyczną Wspólnoty Miasto na Górze, świadectwa, pantomima, a także... drobne upominki.

Obchodom patronuje biskup Roman Pindel. Spotkania wesprą sponsorzy: Renault Wektor Bielsko-Biała, Zakłady Przemysłu Mięsnego Łoboda z Gilowic i Zakłady Przemysłu Cukierniczego SKAWA z Wadowic.

Do udziału w sobotnim spotkaniu serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy na modlitwie i przy wspólnych rozmowach chcą się zjednoczyć z tymi, którzy z różnych powodów znaleźli się w trudnej życiowej sytuacji materialnej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy