Nowy numer 08/2020 Archiwum

Zaśpiewali z mocą

W czechowickiej parafii św.  Barbary odbyły się drugie już warsztaty muzyki liturgicznej. Z uczestnikami modlił się bp Piotr Greger, przewodniczący podkomisji do spraw muzyki kościelnej KEP.

– W programie warsztatów był czas na modlitwę i skupienie. Zachęcaliśmy też do refleksji inspirowanej wystawą historycznych fotografii, wykonanych przez uczestników spotkań z papieżem Janem Pawłem II 40 lat temu, podczas pierwszej pielgrzymki do Polski – mówi ks. Marek Różycki, który czuwał nad organizacją warsztatów wraz z grupą młodzieży.

– Miejcie serca otwarte i słuchajcie, jak Duch Boży będzie do was przemawiał. Jesteśmy przekonani i doświadczamy tego, że na takich spotkaniach On naprawdę działa! – mówił Piotr Pałka podczas pierwszych zajęć, a bp Greger w homilii na zakończenie wskazywał, jak ważne jest, by z ufnością pamiętać, że miłosierny Ojciec zawsze pierwszy wychodzi naprzeciw człowieka.

O tym, jak pięknie brzmi śpiew, który jest modlitwą, uczestnicy warsztatów przekonali słuchaczy podczas finałowego koncertu, którego wysłuchał także bp Greger.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama