Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Bielsko-Żywiecki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Historia
    • Biskupi
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 45/2025
    GN 45/2025 Dokument:(9483911,Nie do opowiedzenia)
  • GN 44/2025
    GN 44/2025 Dokument:(9477129,O szarej godzinie)
  • Historia Kościoła (12) 06/2025
    Historia Kościoła (12) 06/2025 Dokument:(9471760,Sobór sprawił, że ludzie znowu zaczęli mieć pytania do Kościoła. Edytorial nowego wydania)
  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
  • GN 42/2025
    GN 42/2025 Dokument:(9458103,Zaczarowana miotła)
bielsko.gosc.pl → Wiadomości z diecezji bielsko-żywieckiej → Pierwsze takie spotkanie Oazy Rodzin w Zagórniku

Pierwsze takie spotkanie Oazy Rodzin w Zagórniku przejdź do galerii

Grażyna i Zbigniew Niziowie z Inwałdu od 1 września są małżeństwem odpowiedzialnym za wspólnotę Domowego Kościoła w diecezji bielsko-żywieckiej. Razem z duszpasterzami oazowymi zaprosili do Zagórnika cały diecezjalny krąg.

Diecezjalny krąg Domowego Kościoła w Zagórniku.  
Diecezjalny krąg Domowego Kościoła w Zagórniku.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Diecezjalny krąg to wszyscy małżonkowie podejmujący odpowiedzialność za wspólnotę Oazy Rodzin, czyli Domowego Kościoła w poszczególnych rejonach i w całej diecezji, a także ci, którzy kierują oazowymi diakoniami - komunikacji, muzyczną, oaz rekolekcyjnych, słowa, wychowawczą i modlitwy.

Przez najbliższe trzy lata za wspólnotę w diecezji są odpowiedzialni państwo Niziowie z Inwałdu, którzy jeszcze niedawno byli parą rejonu Kęty-Andrychów. Dzięki ich zaangażowaniu rejon ten od kilku lat przeżywa dynamiczny rozwój - w Domowym Kościele formuje się tu ok. 100 małżeństw. A liczba kręgów (grup liczących od 4 do 7 małżeństw) wzrosła z 19 do 28. Państwo Niziowie widzą, jak wiele małżeństw szuka swojej drogi wzrostu w Domowym Kościele, jak ważne są wychodzenie do nich w parafiach i własny przykład.

Ks. Jacek Moskal oraz Grażyna i Zbigniew Niziowie.   Ks. Jacek Moskal oraz Grażyna i Zbigniew Niziowie.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Podczas niedawnych wyborów liderzy z Inwałdu zostali parą diecezjalną. Wraz z diecezjalnym moderatorem Domowego Kościoła ks. Jackiem Moskalem i moderatorem całego Ruchu Światło-Życie w diecezji ks. Ryszardem Piątką w piątek i sobotę - 6 i 7 września - zaprosili diecezjalny krąg na pierwsze w jego historii spotkanie. Najpierw spotkali się w piątek w kościele Narodzenia NMP w Inwałdzie - na Mszy św. sprawowanej przez ks. proboszcza Piotra Liptaka, następnie na adoracji Najświętszego Sakramentu, a następnie - na wspólnotowej integracji i sobotnich rozmowach, modlitwie oraz spotkaniach formacyjnych w Centrum bł. ks. Władysława Bukowińskiego w Zagórniku.

Małżonkowie Oazy Rodzin podczas spotkania w Zagórniku.   Małżonkowie Oazy Rodzin podczas spotkania w Zagórniku.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Jak mówią państwo Niziowie, w tym roku 5 par po raz pierwszy rozpoczęło posługę odpowiedzialnych za poszczególne rejony Oazy Rodzin w diecezji. Zależało im na tym, by się w gronie kręgu diecezjalnego spotkać, poznać, podzielić swoim świadectwem i wizjami prowadzenia wspólnoty. Sami mówią, że mottem ich zaangażowania jest zdanie: "Służę, więc jestem".

Ksiądz Moskal zwracał uwagę, by zaangażowanie w codzienność Domowego Kościoła nie było "dziełem dla Boga", ale "dziełem z Bogiem". Z kolei ks. Piętka mówił o budującej cały Ruch Światło-Życie integracji wspólnoty rodzin ze wspólnotami dziecięcymi i młodzieżowymi. Od kilku lat znakomicie sprawdza się pomysł dni wspólnoty wszystkich gałęzi oazy bielsko-żywieckiej.


Więcej o diecezjalnym spotkaniu odpowiedzialnych za Domowy Kościół w jednym z kolejnych numerów bielsko-żywieckiego "Gościa" papierowego.

« ‹ 1 › »
Diecezjalny krąg Domowego Kościoła w Zagórniku - 2019

Foto Gość DODANE 07.09.2019 AKTUALIZACJA 09.09.2019

Diecezjalny krąg Domowego Kościoła w Zagórniku - 2019

​W zagórnickim Centrum bł. ks. Władysława Bukowińskiego spotkali się dziś małżonkowie Domowego Kościoła - pełniący funkcje odpowiedzialnych za kręgi małżeńskie w poszczególnych rejonach diecezji i odpowiedzialni za diakonie posługujące w Oazie Rodzin - z diecezjalną parą Grażyną i Zbigniewem Niziami oraz duszpasterzami: diecezjalnym moderatorem Ruchu Światło-Życie ks. Ryszardem Piętką i moderatorem Domowego Kościoła ks. Jackiem Moskalem.  

Urszula Rogólska

|

GOSC.PL

publikacja 08.09.2019 00:59

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • CENTRUM IM. KS. WŁADYSŁAWA BUKOWIŃSKIEGO W ZAGÓRNIKU
  • DIECEZJALNY KRĄG DOMOWEGO KOŚCIOŁA
  • DOMOWY KOŚCIÓŁ
  • KRĄG DOMOWEGO KOŚCIOŁA
  • MAŁŻEŃSTWO
  • MAŁŻEŃSTWO I RODZINA
  • OAZA
  • OAZA RODZIN
  • RUCH ŚWIATŁO–ŻYCIE
  • ZAGÓRNIK

Polecane w subskrypcji

  • Czy Kościół może zmieniać swoje nauczanie?
    • Teologia
    • Rozmowa Jarosława Dudały
    Czy Kościół może zmieniać swoje nauczanie?
  • Rycerze Kolumba uratowali rolnika i jego plony. Uruchomili spiralę pomocy
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Rycerze Kolumba uratowali rolnika i jego plony. Uruchomili spiralę pomocy
  • Dlaczego nie „Współodkupicielka”? Mariolog komentuje notę Watykanu
    • Rozmowa
    • Agnieszka Huf
    Dlaczego nie „Współodkupicielka”? Mariolog komentuje notę Watykanu
  • Czy Pan Bóg działa również „poza Kościołem”? Ojcowie soborowi jednoznacznie o stosunku chrześcijan do judaizmu oraz innych religii
    • Kościół
    • Jacek Dziedzina
    Czy Pan Bóg działa również „poza Kościołem”? Ojcowie soborowi jednoznacznie o stosunku chrześcijan do judaizmu oraz innych religii

E-sklep

  • Nowości
  • Książki
  • Pozostałe
  • Historia Kościoła nr 06/2025
    Historia Kościoła nr 06/2025
  • Mały Gość Niedzielny nr 11/2025
    Mały Gość Niedzielny nr 11/2025
  • Gość Extra nr 03/2025
    Gość Extra nr 03/2025 Biblia Stary Testament
  • Kościół ostatnich ławek
    Kościół ostatnich ławek
  • Radykalni
    Radykalni
  • Cztery Ewangelie. Rekolekcje
    Cztery Ewangelie. Rekolekcje
  • Arka (gra planszowa)
    Arka (gra planszowa)
  • Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
    Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
  • Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
    Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X