Nowy numer 37/2021 Archiwum

7. Ewangelizacja w Beskidach - najpierw wędrówka na Pilsko

Każdy może czuć się zaproszonym do udziału w ośmiu wakacyjnych spotkaniach z Dobrą Nowiną, które przed siedmiu laty rozpoczęła grupa Fransceso Team, działająca przy Fraternii Franciszkańskiej w Rychwałdzie. Początek siódmej edycji - już w najbliższą sobotę.

Pilsko, a właściwie Hala Miziowa, była pierwszym celem pierwszej ewangelizacji w Beskidach przed siedmioma laty - dokładnie 6 lipca 2013 roku. Od tego czasu jest w programie co roku! I podobnie jak w 2013 roku także teraz będzie pierwszym szczytem, który będą mogli zdobyć wszyscy, którzy zdecydują się na trud wędrówki w sobotę... także 6 lipca.

W tym roku tematem spotkań będzie "Droga Łaski", podczas której każdy będzie mógł bliżej poznać siedem sakramentów.

Najbliższe spotkania:

  • 6 lipca na Pilsku, gdzie tematem będzie sakrament chrztu,
  • 13 lipca na Bendoszce Wielkiej - pojednanie i pokuta,
  • 20 lipca na Klimczoku - Eucharystia,
  • 27 lipca na Soszowie Wielkim - bierzmowanie,
  • 3 sierpnia na Błatniej - małżeństwo,
  • 10 sierpnia na Hali Lipowskiej - namaszczenie chorych,
  • 17 sierpnia na Hali Boraczej - kapłaństwo,
  • 24 sierpnia na Wielkiej Raczy - pielgrzymka wiary.

Na każdy szczyt można wędrować w grupach lub indywidualnie tak, by o 12.00 być na szczycie, gdzie będzie sprawowana Msza św. Przed Eucharystią - dziesiątka Różańca.

Koordynatorem duchowym EwB jest o. Bogdan Kocańda OFMConv, kustosz sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie, a koordynatorami świeckimi: Bernadeta i Stefan Targoszowie.

W realizację spotkań w tym roku włączyły się następujące wspólnoty: Francesco Team z Rychwałdu, Krucjata Wyzwolenia Człowieka - Stanica Rychwałd, Krzew Winny z Jawiszowic, Novare z Żor, Miłość i Łaska Chrystusa z Bielska-Białej wraz ze wspólnotą modlitewną z Pisarzowic, schola i wspólnoty z parafii w Milówce, Damaszek z Żywca-Sporysza i Talitha Kum z Rychwałdu.

Kto chce, może zabrać się także z organizatorami, którzy w najbliższą sobotę (i każdą kolejną) zapraszają o godz. 7.00 na parking supermarketu Lidl w Żywcu przy ulicy Komonieckiego 17.

- Na pierwsze spotkanie jedziemy własnymi samochodami do Korbielowa. Parkujemy samochody przy ulicy Szczyrbok, nad hotelem Ferolux. Wędrujemy zielonym szlakiem do schroniska na Hali Miziowej. Czas wędrówki: 1 godzina 48 minut. (3,7 km) - zapraszają organizatorzy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama