Nowy numer 42/2019 Archiwum

Szukajcie owoców

– Nie jest problemem w Kościele, czy papież jest za Komunią Świętą dla rozwodników, nie jest problemem, czy Kościół będzie miął taką czy inną wizję. Najważniejsze jest, czy to jest z Ducha Świętego – mówił w Andrychowie ks. Wojciech Węgrzyniak.

To było przedostatnie spotkanie w ramach Sobót z Kerygmatem, które w parafii św. Stanisława w Andrychowie przygotowuje odbywający tu praktykę duszpasterską diakon Marcin Stopka.

– Kiedy tu przyszedłem, wiele osób mówiło mi o potrzebie poznania kerygmatu – fundamentów naszej wiary. Niewielu niestety może pozwolić sobie na dłuższe rekolekcje stacjonarne, poświęcone tej tematyce – mówi dk. Marcin. – Wpadliśmy więc na pomysł comiesięcznych, pierwszosobotnich spotkań, których tematem stały się Boża miłość, grzech, zbawienie w Jezusie, wiara i nawrócenie oraz Duch Święty.

Ostatnie, kwietniowe spotkanie będzie zwieńczeniem wszystkich i poświęcone zostanie wspólnocie. Rozpoczyna je Msza św. o 18.00, po której konferencję wygłasza zaproszony gość. Zakończeniem jest uwielbienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, któremu towarzyszy parafialna grupa muzyczna dorosłych.

Poszczególne prawdy kerygmatu przedstawiali goście dk. Stopki, zaprzyjaźnieni z nim duszpasterze. Gościem specjalnym marcowego wieczoru poświęconego działaniu Ducha Świętego był ks. dr Wojciech Węgrzyniak.

Prelegent mówił słuchaczom, kim jest Duch Święty, jak Go rozpoznać, czym się zajmuje i co zrobić, żeby wejść z Nim w relację.

Przybliżając starotestamentalną historię ożywienia doliny wyschłych kości, podkreślił wszechmoc Ducha Świętego. – To prosta prawda – nie słowo człowieka, nie prorokowanie, ale proszenie Ducha Świętego, wołanie o Ducha powoduje, że ten, który był umarły, żyje.

Przybliżył także Ducha Świętego jako Parakleta: tego, który jest pocieszycielem, rzecznikiem i obrońcą przed oskarżeniami szatana. Diabeł zastrasza człowieka, że nie ma wartości, że jest zerem. Duch Święty pokazuje, że to Jezus zapłacił za niego najwyższą cenę, że dla Boga człowiek ma najwyższą wartość.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL