Nowy numer 23/2020 Archiwum

Najlepsze licea i technika wyróżnione

Technikum nr 1 w ZS Techniczno-Informatycznych w Gliwicach i V Liceum Ogólnokształcące z Bielska-Białej zwyciężyły w Śląskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019.

Gala z wręczeniem nagród, organizowana przez Politechnikę Śląską oraz Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, odbyła się 6 lutego na gliwickiej uczelni.

Wyróżniono w sumie 15 najlepszych liceów i 15 najlepszych techników z województwa śląskiego. Wśród nagrodzonych szkół znalazły się placówki m.in. z Jastrzębia Zdroju, Katowic, Rybnika, Tychów, Sosnowca, Cieszyna czy Częstochowy.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione na podstawie trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Przy ocenie techników kapituła brała pod uwagę dodatkowo wyniki egzaminu zawodowego.

Podczas gali odbyły się przygotowany przez firmę Fenix Art widowiskowy pokaz laserowy oraz koncert muzyki elektronicznej studentki Politechniki Śląskiej - Erith.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama