Nowy numer 42/2018 Archiwum

Bóg zamieszkał z nami

Świętują w tym roku 35. rocznicę erygowania parafii. – Może to nie jest jeszcze imponujący czas, przeżyliśmy już jednak rzeczy naprawdę niezwykłe – mówią z dumą parafianie, wspominając powstanie swej świątyni.

Najpierw zupełnie zaskakująca historia łączyła się z przekazaniem odzyskanego przez rodzinę Wnętrzaków budynku stolarni, odebranej kiedyś przez komunistyczne władze. Wraz z działką stanowiła ona pierwszą parafialną własność. Od 1983 roku dawna stolarnia służyła już jako kaplica. Pierwszym duszpasterzem i rektorem został ks. Andrzej Raszka.

Szybko okazało się, że kaplica jest za mała dla coraz liczniejszych wiernych, a działka jest za ciasna, by pomieścić obok kaplicy nową budowlę. Tak parafianie stanęli przed koniecznością budowania nowego kościoła w miejscu poprzedniego, rozbierając stare mury, w ich miejsce stawiając nowe, zupełnie inne. Robili to własnymi rękami, codziennie uprzątając starannie plac budowy, żeby pod gołym niebem można było się modlić. W pracę gremialnie angażował się kto tylko mógł.

Dostępne jest 23% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy