- Jezus chce dotknąć czułego, chorego, zranionego miejsca w tobie - abyś nie tylko był uzdrowiony, ale abyś odczuł jak On cię kocha - mówił o. Krzysztof Czerwionka wspólnocie SECiM.
Co miesiąc w drugą niedzielę o 14.00 Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zaprasza do bielskiego kościoła św. Pawła Apostoła.na wspólnotową Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie.
Lutowej Eucharystii towarzyszyła uroczystość patronalna wspólnoty. Liturgii przewodniczył o. Krzysztof Czerwionka CR, pasterz Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea" i dyrektor Biura Krajowego Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja, a wraz z nim przy ołtarzu stanęli: ks. Przemysław Sawa, dyrektor SECiM, ks. prałat Marcin Aleksy, proboszcz parafii św. Pawła, ks. Marek Głuch SDB, proboszcz parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu i ks. Ryszard Piętka, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.
Duszpasterze zaprzyjaźnieni z SECiM sprawowali Mszę św. w intencji wspólnoty
Urszula Rogólska /Foto Gość
W homilii, odwołując się do słów Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego, o. Czerwionka mówił o naszych wewnętrznych strefach "trądu": lepiej żebym tego nie pokazał nikomu, lepiej żeby nikt o tym nie wiedział, bo mogliby mnie wykluczyć. Trędowaty z Ewangelii, który nie mógł się nawet zbliżyć do bram miasta, przychodzi do Jezusa i spotyka jego miłość: - Jezus jest ciągle taki sam - zaznaczył o. Czerwionka. - To znaczy, że chce dotknąć czułego, chorego, zranionego miejsca w tobie - abyś nie tylko był uzdrowiony, ale abyś odczuł jak On cię kocha, jak On wystawia siebie zamiast ciebie na pośmiewisko, robiąc rzecz, której wtedy nie przystało robić, dotykając trędowatego - zaznaczył duszpasterz. - Pan jest tam, gdzie ty jesteś. Nie pozwól sobie na skreślenie sienie, na bycie trędowatym, wykluczonym: z relacji z Bogiem, z Kościołem, ze wspólnotą, która cię kocha, która ma dar miłości, przynoszący uzdrowienie.
O Krzysztof Czerwionka przewodniczył uroczystości patronalnej SECiM
Urszula Rogólska /Foto Gość
Przypominając, iż świętowanie SECiM ma miejsce w Światowym Dniu Chorego, ks. Czerwionka dodał: - Jakieś szczególne zadanie Pan wam wyznacza - do uzdrowienia, które Bóg zawsze zamierza, ponieważ to, co On stworzył ma zawsze siłę rozwoju - na miarę tego, jak pozwalamy by Jezus był sobą pośród nas.
Wspólnota SECiM i jej przyjaciele podczas wspólnego świętowania i modlitwy o uzdrowienie
Urszula Rogólska /Foto Gość
Na koniec Mszy św. życzenia wszystkim złożył proboszcz miejsca, ks. Marcin Aleksy: - Jezus jest jednym Zbawicielem, tym, który chce nas dotykać, uzdrawiać, obdarzać swoją łaską. I niech to będą moje życzenia - zwłaszcza dla wspólnoty SECiM, ale i dla wszystkich uczestników tej uroczystości - żebyśmy szli i głosili: Pan ma na imię Jezus!
Przed Najświętszym Sakramentem zgromadzeni modlili się o uzdrowienie
Urszula Rogólska /Foto Gość
Swoje świętowanie, licząca kilkaset osób wspólnota kontynuowała w Czechowicach-Dziedzicach. Nie zabrakło modlitwy uwielbienia, ale i humorystycznych prezentacji poszczególnych roczników. Ks. Przemysław Sawa przybliżył wszystkim także tegoroczne Słowo Boże dla SECiM i jego przesłanie: "Przez adorację w Kościele ku nowej misyjności".
Z uczestnikami uroczystości jednoczyli się także członkowie wspólnot lokalnych SECiM w Anglii - w Manchester i Carlisle i w Irlandii - w Dublinie i Letterkenny. Wszyscy przesłali do Polski swoje specjalne pozdrowienia.
Wspólnota SECiM i jej przyjaciele podczas wspólnego świętowania i modlitwy o uzdrowienie
Urszula Rogólska /Foto Gość
SECiM serdecznie zaprasza wszystkich do kościoła św. Pawła na swoje cotygodniowe spotkania modlitewne w środy o 20.00 (Msza św. o 19.20), a w drugą niedzielę miesiąca o 14.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Spotkania wspólnoty odbywają się także m.in. w Bystrej Krakowskiej, Czechowicach-Dziedzicach, Komorowicach, Kozach, Łodygowicach Górnych, Cięcinie, Pszczynie i Oświęcimiu.