W parafii św. Brata Alberta Ustroniu-Zawodziu odbyła się uroczysta Msza św. połączona z poświęceniem figury Chrystusa Króla, wzniesionej przed wejściem do kościoła.
Nabożeństwu przewodniczył bp senior Tadeusz Rakoczy, a wśród obecnych, oprócz parafian i mieszkańców Ustronia pojawiło się również wielu gości, w tym przedstawiciele władz różnych szczebli.
Figura Chrystusa Króla jest dziełem krakowskiego artysty Roberta Pigonia. Ustawiona na 24-metrowym postumencie figura przedstawia postać Chrystusa, zwróconego na północ. Otwartymi ramionami ma, na wzór krzyża na Giewoncie, obejmować cały kraj. Jej fundatorem jest mieszkaniec Ustronia, Adam Kędzierski, który również owocnie przyczynił do ufundowania świątyni i innych parafialnych przedsięwzięć.
Sięgająca 24 metrów figura stanęła przed kościołem w Ustroniu-Zawodziu
Kamila Pniok
- Podczas tej Mszy Świętej chcemy oddać hołd Chrystusowi Królowi i umocnić nasze drogi życiowe. On nas wzywa i przypomina, że niebo jest wciąż dla nas otwarte - mówił bp Rakoczy. Jak dodawał, poświęcenie figury jest nawiązaniem do zeszłorocznego aktu oddania czci Chrystusowi Królowi w Krakowie-Łagiewnikach i wezwaniem do miłosierdzia. - Poświęcenie tej figury jest wyrazem naszej czci i pragnienia oddania się opiece i woli Odkupiciela. On potrzebuje naszych rąk, ale przede wszystkim naszego serca. Bóg jest bogaty w miłosierdzie i my, jako Jego naśladowcy, wypełniając słowa modlitwy: "odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom", musimy nieustannie pracować nad zdolnością okazywania miłosierdzia - mówił bp Rakoczy, wskazując na przykład postawy kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz św. Jana Pawła II.
W uroczystości wzięli udział parafianie i liczni goście
Kamila Pniok
Przedstawiciel starosty cieszyńskiego Janusza Króla przekazał na ręce ks. kan. Serwotki list gratulacyjny. Odczytany został także list premier Beaty Szydło, skierowany do uczestników uroczystości w Zawodziu.
- Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę uroczystość i dołączyli do naszego uwielbienia Boga - mówił ks. kan. Tadeusz Serwotka, proboszcz i dziekan wiślański, zapraszając do odmówienie aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.