Nowy numer 20/2024 Archiwum

"Rozkręć wiarę" - od Gruzji po Nordkapp

Filmowa opowieść o minionej wyprawie rowerowej z Żywca do Gruzji i Armenii, a także o tej planowanej - na daleki Nordkapp - w niedzielę 5 marca o 19.00 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu!

W niedzielę 5 marca o godz. 19.00, w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu będzie można zobaczyć film z szóstej wyprawy rowerowej uczestników projektu "Rozkręć wiarę" - przez Polskę, Ukrainę, Litwę do Armenii i Gruzji. Podczas spotkania nastąpi także prezentacja następnej, siódme wyprawy: Żywiec - Nordkapp w Norwegii.

Dzielna dwunastka: ks. Grzegorz Kierpiec - wikary w żywieckiej parafii konkatedralnej Narodzenia NMP, Marian Butor z Rajczy, Marek Stasica z Cięciny, Anna Guzek z Gliwic, Maciej Faber z Łodygowic, Marcela Mrózek z Łękawicy, Barbara Marek z Żywca. Adrianna Wisła z Łodygowic, Kazimierz Paracyn z Żywca, Karol Kasprowiak z Gliwic, Mariusz Marek z Żywca i Anna Wasilewska z Krzyżowej - dwa lata temu zakończyli rowerowy tryptyk "Rozkręć wiarę", "Rozkręć wiarę z nadzieją" i "Rozkręć wiarę z miłością". Wiarę rozkręcali w drodze z Żywca do Rzymu, nadzieję – w drodze z Polski przez Fatimę na pustynię w Maroku, a miłość - w Ziemi Świętej.

Kolejne wyprawy mają być ich dziękczynieniem za wielkie wydarzenia w Kościele. Podczas zeszłorocznej - na drogach Polski, Ukrainy, Litwy, Armenii i Gruzji dziękowali Bogu za Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, Chrzest Polski i Światowe Dni Młodzieży. Opowiedzą o niej 5 marca. Przedstawią także plan kolejnej wyprawy - tym razem po trudach w upalnym klimacie, wyruszą na północ Europy.

Kolejne, najbliższe wydarzenia projektu projektu "Rozkręć wiarę", to II Beskidzka Pasja - Misterium Męki Pańskiej w żywieckim Amfiteatrze - 9 kwietnia o godz. 19.00 (wcześniej, o 10.45 - wjazd Jezusa na osiołku do świątyni). Wydarzenia te zapoczątkują przezywanie Wielkiego Tygodnia.

Z kolei 18 do 25 kwietnia Żywiec będzie gościł od młodzież z Armenii, która zaprezentuje swoją kulturę młodzieży z Żywca i Krzyżowej.

Uczestnicy szóstej wyprawy rowerowej z bp. Piotrem Gregerem w lipcu ub. r.   Uczestnicy szóstej wyprawy rowerowej z bp. Piotrem Gregerem w lipcu ub. r.
Urszula Rogólska /Foto Gość

 

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy