Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nasze Betlejem

Jednemu buzia się śmiała od ucha do ucha. Drugi był trochę podobny do nieporadnego żółwia. Jeszcze innemu przydługie nóżki wystawały z becika. Każdy chciał mieć swoje plastelinowe Dzieciątko Jezus.

To był finał czteromiesięcznych zajęć, w czasie których uczniowie Gimnazjum i Liceum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego uczyli się, co znaczą słowa: „Inny nie znaczy gorszy”. Dowiadywali się, co znaczy być innym, poznawali świat osób niepełnosprawnych, sami sprawdzali, jak to jest nie widzieć, nie słyszeć, nie chodzić, nie mieć rąk albo nóg. Zwieńczeniem ich pracy były warsztaty artystyczne z udziałem osób niepełnosprawnych ze stowarzyszenia „Ada”, które 17 grudnia poprowadzili nauczyciele Magdalena Hetnał i Jakub Klimczyński. Podczas zajęć podzielili się na cztery grupy, które zajęły się tworzeniem poszczególnych elementów szopki betlejemskiej z postaciami wykonanymi z plasteliny. Uczniowie bez żadnych oporów weszli w przyjacielskie relacje ze swoimi niepełnosprawnymi umysłowo gośćmi. – Wspólne zadanie, praca jest doskonałym sposobem na przełamanie barier – podkreśla Jakub Klimczyński. – Współpraca zawsze buduje. Każdy z nas ma jaki talent. Kiedy je połączymy i włożymy serce we wspólne działanie, możemy zbudować naprawdę piękne rzeczy – dodaje Magdalena Hetnał.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma