Nowy numer 39/2023 Archiwum

Poszukiwacze świętości w Cygańskim Lesie

Na niecodzienne spotkanie o wędrowaniu w górę, świętości i przemijaniu w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych zapraszają salwatorianie i młodzież z Cygańskiego Lasu.

"Młodzi, nie lękajcie się świętości! Wzbijajcie się na wysokie szczyty, bądźcie pośród tych, którzy pragną osiągnąć cele godne synów Bożych" - te słowa św. Jana Pawła II będą towarzyszyć czuwaniu modlitewno-muzyczno-teatralnemu "Żyj, aby przeżyć", przygotowanemu przez salwatoriańską parafię Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Bielsku-Białej-Cygańskim Lesie, w poniedziałek 31 października od 18.00.

- Odkryjmy razem świętość, pochylmy się nad przemijaniem. Dzień Wszystkich Świętych to czas radości i szczęścia, czas, kiedy z naszych serc ma płynąć wielki hymn uwielbienia wobec Boga, który JEST - jest po trzykroć święty. Jak mówi słowo Boże, błogosławieni, czyli szczęśliwi, są m.in. ubodzy, cisi, pokorni, czystego serca. Świętość jest w zasięgu ręki każdego z nas i to powód do chrześcijańskiej radości! - zapewniają księża salwatorianie. - Natomiast w pozostałe dni listopada, miesiąca zadumy i refleksji, w czasie szczególnej modlitwy za zmarłych pamiętajmy przede wszystkim o Eucharystii, odpuście, modlitwie, nawiedzeniu cmentarza. Groby są katedrami mądrości. Uczmy się od naszych przodków tego, co dobre i piękne.

Wszystkich, którzy chcą razem prosić: "Panie, przymnóż nam wiary w świętych obcowanie, ciała zmartwychwstanie i życie wieczne!", księża i młodzież z Cygańskiego Lasu zapraszają najpierw na Mszę św. o 18.00, a następnie spotkanie. W jego programie:

  • pantomima świętych
  • "Ile kosztują odpusty?"
  • modlitwa za zmarłych
  • czuwanie

Serdecznie zapraszamy do udziału - szczególnie ludzi młodych, ale i wszystkich, którzy chcą się dobrze przygotować do świętowania uroczystości Wszystkich Świętych!

Poszukiwacze świętości w Cygańskim Lesie  

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy