Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zobacz ikony ze szkoły wadowickiej

W bielskim Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz jeszcze tylko do 22 stycznia można oglądać kolekcję ikon różnych autorów.

Łączy ich związek z działającą w Wadowicach szkołą pisania ikon.

- Szkołę tę prowadzą od 10 lat Barbara i Krzysztof Cudowie, którzy też prowadzą kursy pisania ikon. Na naszej wystawie prezentujemy prace zarówno osób zaczynających swoją przygodę z pisaniem ikon, jak i doświadczonych artystów - wyjaśnia Marta Strączek z "Kubiszówki".

Obecnie w całym kraju z wadowicką szkołą współpracuje kilkadziesiąt osób z całej Polski.

W bielskiej wystawie udział bierze spore grono ikonografów. Można tu zobaczyć ikony autorstwa takich twórców jak: Danuta Wilczek, Jadwiga Kliś, Maria Lukaj, Janina Dyrcz, Bernadetta Garżel, Aleksandra Prus, Bożena Litwa, Anna Mirowska, Ewa Sordyl, Ewa Miarka, Barbara Kmieć, Bogumił Lukaj i Rafał Sulewski.

  Wystawa potrwa do 22 stycznia
Archiwum DK W. Kubisz
Ich dzieła przyjechały do Bielska-Białej m.in. z Andrychowa, Wadowic, Rybnika, Choczni, Warszawy, Sosnowca, Rudzicy, Rudy Śląskiej, Libiąża.

- Wszystkie pisane w natchnieniu i godne obejrzenia, dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia "Kubiszówki" - przy ulicy Słowackiego 17. W Galerii Na Piętrze będzie je można podziwiać jeszcze tylko do 22 stycznia - zaprasza Marta Strączek.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma