Lektura w bramach

W niedzielę 13 grudnia o 15:00 w pięciu świątyniach diecezji rozpocznie się głośne czytanie fragmentów „Dzienniczka” św. Faustyny. Dzięki wolontariuszom ŚDM będzie go też można kupić.

1m 52s

Przedsięwzięcie łączy się z przygotowaniami do przyszłorocznych ŚDM Kraków 2016, którym patronują apostołowie Bożego Miłosierdzia, święci Faustyna i Jan Paweł II.
− O Miłości wiekuista, każesz malować obraz Swój Święty / i odsłaniasz nam zdrój miłosierdzia niepojęty, / błogosławisz kto się zbliży do Twych promieni, / a dusza czarna w śnieg się zamieni. − Wiersz otwierający pierwszy zeszyt „Dzienniczka” siostry Faustyny wybrzmi równocześnie w pięciu kościołach diecezji, które bp Roman Pindel podniósł do godności kościołów stacyjnych Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Będą to:
- katedra św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Lektura w bramach   Plakat przygotowany przez biuro ŚDM. Biuro ŚDM
- kościół św. Maksymiliana w Oświęcimiu,
- kościół św. Macieja w Andrychowie,
- kościół św. Piotra i Pawła w Skoczowie,
- kościół św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Głośne czytanie „Dzienniczka” nie odbędzie się w szóstym kościele stacyjnym - w konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu. Nie jest to wynikiem jakiegoś pominięcia czy zaniedbania. W tym samym czasie, co czytanie „Dzienniczka” w pozostałych miastach, w Żywcu rozpoczną się uroczystości otwarcia Bramy Miłosierdzia.
Udział w czytaniu „Dzienniczka” będzie dla wiernych okazją do przejścia przez otwarte wcześniej Bramy Miłosierdzia i uzyskanie przywileju odpustu, związanego z tą praktyką.

Dekret ustanawiający sześć kościołów stacyjnych, w których w niedzielę 13 grudnia zostaną otwarte Bramy Miłosierdzia bp Roman Pindel wydał już na początku listopada. W oficjalnym dokumencie biskup bielsko-żywiecki wyraził nadzieję, że wyznaczone kościoły i otwarte w nich bramy będą dla wiernych zachętą do poszukiwania łaski Bożej i nawrócenia. Czytanie „Dzienniczka” będzie pierwszą inicjatywą, służącą propagowaniu świętych miejsc.

« 1 »