Znaki miłosierdzia gościły w Radziechowach - parafii jagiellońskiej. Wzmianki o funkcjonującej tutaj jednostce administracji kościelnej pochodzą z XIV wieku. Z niej wyłoniła się większość parafii, które dziś tworzą dekanaty radziechowski i milowski.
Obraz Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami świętych Faustyny i Jana Pawła II przybył do radziechowskiej świątyni w wieczór uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. O tym, że królestwo Jego nie jest z tego świata, że koronę ma z ciernia, a znakiem jego panowania jest krzyż, przypomniał wiernym przewodniczący inauguracyjnej Mszy św. biskup senior Tadeusz Rakoczy.
Cała ostatnia niedziela Roku Liturgicznego była dla radziechowian czas oczekiwania na tę chwilę. Po zapadnięciu zmroku wierni zaczęli tłumnie gromadzić się w kościele. Widać było całe, wielopokoleniowe rodziny, nawet rodziców z małymi dziećmi. Obok sztandarów związków i organizacji religijnych i społecznych stanęli górale w swoich barwnych strojach. Czas oczekiwania wypełniła modlitwa i nabożne śpiewy w wykonaniu kapeli góralskiej. Dopisali księża z dekanatu oraz ci związani z Radziechowami pracą i pochodzeniem.
W imieniu wspólnoty parafialnej znaki miłosierdzia przywitał pracujący tutaj od niedawna ks. proboszcz Piotr Pokojnikow. W przygotowaniu uroczystości pomagali mu księża wikariusze Marcin Suchanek i Marcin Samek. W parafii mieszka także ks. senior Zbigniew Szychowski. Wiernych przygotowywał do nawiedzenia prowadzący rekolekcje adiunkt Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. Bogusław Mielec.
Kapela góralska stanęła przy obrazie ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość Po uroczystej Mszy św. do 21.00 trwało modlitewne czuwanie. Następnego dnia od 6.00 kościół pozostawał otwarty dla wiernych, którzy przychodzili tutaj na chwilę adoracji. Zajęcia szkolne poprzedziła Msza św. dla dzieci i młodzieży. Po niej przed obrazem modlili się członkowie Kręgu Biblijnego, Apostolstwa Dobrej Śmierci i Róż Żywego Różańca. Po Koronce do Bożego Miłosierdzia pożegnalną Mszę św. odprawili kapłani pochodzący z Radziechów, z bp. Tadeuszem Pieronkiem na czele i niegdyś tutaj pracujący.
Parafia w Radziechowach powstała 625 lat temu. Niegdyś tworzyły ją także: Wieprz, Juszczyna, Cięcina, Milówka, Rajcza, Lipowa i Słotwina oraz Bystra, Brzuśnik, Kamesznica, Żabnica, Rycerka, Sól, Nieledwia i Szare. Na przestrzeni wieków i lat budowano w nich własne kaplice, a potem kościoły. W kolejnych miejscowościach władze kościelne erygowały samodzielne placówki. Jako ostatnie z radziechowskiej wspólnoty wyłoniły się parafie w Ostrem i Przybędzy. Na terenie parafii znajduje się Gologta Beskidów, ze szlakiem Drogi Krzyżowej i Krzyżem Trzeciego Tysiąclecia.