Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zobacz także

 • alfabetka
  11.10.2015 12:42
  Ten Ksiądz prawdziwie realizuje nauczanie Swiętego Jana Pawła II !
  Wiem, co mówię (piszę :)), bom wychowana przez księdza Karola Wojtyłę. :)
  Więcej takich duszpasterzy !
  Naszym duszpasterzom życzę więcej odwagi oraz zapału w głoszeniu prawdy i w przeciwstawianiu się modnym "tryndom" / poprawności "europejskiej"(politycznej).
  Szczęść Boze !
  doceń 1
 • d-s -
  11.10.2015 12:49
  Świetne ! Mądry ksiądz !
  doceń 1
 • Stanisław_Miłosz
  12.10.2015 03:05

  "Powtarzam też młodym, że droga Ewangelii nie jest drogą dla ludzi idealnych, świętych. Boże Miłosierdzie otwiera tę drogę każdemu. Nie ma takiego grzechu, którego Bóg nie odpuściłby, kiedy człowiek w pokorze go przed Panem wyznaje... I nie ma sytuacji - także w sprawach związanych z naszą seksualnością - kiedy niezależnie od tego jak nisko upadniemy, nie moglibyśmy zacząć od nowa, z czystą kartą."

   

  A nie lepiej nisko nie upadać? Nie lepiej trzymać się prosto? Iść pewnie, z równowagi wyczuciem?

   

  Nie! Droga Ewangelii jest drogą dla ludzi idealnych, świętych. Może się coś nie udać, może zdarzyć się zbłądzić, mimo najlepszej woli zbłądzić (wtedy można mieć nadzieję na Miłosierdzie), ale Droga jest drogą do Ideału, do Świętości. I takim na tej drodze trzeba być. Inny Celu nie osiągnie. To tak jakby się w drodze nie myć i u celu być czystym.

   

  Ks. Pierre-Hervé Grosjean błądzi i - błąd szerzy! Do błędu zachęca? Do błędu namawia? Francuska choroba u bram?

   

   

  40
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma