Nowy numer 48/2023 Archiwum

Dziś powitamy Jezusa Miłosiernego w Cieszynie

Uroczystość przyjęcia peregrynujacego obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny oraz św. Jana Pawła II rozpocznie się w centrum Cieszyna, na miejskim rynku, w niedzielę 20 września dokładnie o 15.00.

 W diecezjalnym powitaniu wezmą udział biskupi: Roman Pindel i Piotr Greger, a także kustosz sanktuarium w Łagiewnikach bp Jan Zając.

- Obecni będą także przedstawiciele władz miasta, z burmistrzem Ryszardem Macurą. Po przywitaniu obrazu i relikwii na cieszyńskim rynku w procesji przejdziemy do kościoła św. Marii Magdaleny – mówi ks. kan. Jacek Gracz, proboszcz tej parafii, która jako pierwsza gościć będzie Obraz Bożego Miłosierdzia wraz z relikwiami. - Z tego też powodu obraz i relikwie będą u nas gościć nieco dłużej niż w pozostałych parafiach, bo powitanie rozpoczniemy już w Godzinie Miłosierdzia - o 15.00, a nie jak wszyscy - o 17.00. - dodaje ks. kan. Gracz.

W kościele rozpocznie się uroczysta Msza Święta, a później, do 23.00 adorację poprowadzi młodzież. O północy Eucharystię sprawować będą księża urodzeni i posługujący dawniej w tej parafii, a przewodniczyć będzie wikariusz generalny diecezji ks. dr Marek Studenski.

Po tej Mszy św. adoracja grup i wspólnot będzie trwała całą noc aż do popołudnia. O 15.00 rozpocznie się Koronka, a po niej pożegnalna Msza św., podczas której poświęcone zostaną pamiątkowe obrazki.

- Uczestnicy czuwań zabiorą je do domów, gdzie będą one towarzyszyć osobistej i rodzinnej modlitwie - dodaje ks. Gracz.

Z tej świątyni obraz przejedzie do kościoła św. Jerzego, a potem do pozostałych parafii dekanatu cieszyńskiego.

W dalszej kolejności peregrynować będzie w dekanacie goleszowskim, wiślańskim, istebniańskim i milowskim
 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy