Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Podaruj tornister pełen uśmiechów!

Trwa akcja Caritas, wspierająca wyposażenie uczniów w szkolne wyprawki. "Tornister pełen uśmiechów" może pojawić się w każdej parafii.

- Ten pierwszy uśmiech należy skierować pod adresem swojego proboszcza, od którego  możemy dostać pusty tornister. Potem trzeba go zapełnić szkolnymi przyborami i zeszytami i odnieść z powrotem do parafii. Tam zostanie on przekazany dziecku z rodziny wielodzietnej lub mającej niższe dochody. Wtedy na pewno pojawi się uśmiech na twarzy obdarowanego dziecka - tłumaczy ks. Robert Kasprowski.

Apel Caritas skierowany jest przede wszystkim do tych osób, które aktualnie nie mają w swoich rodzinach dzieci uczęszczających do szkoły, a zdają sobie sprawę, jak dużym wyzwaniem jest wyposażenie ucznia we wszystko, co będzie potrzebne w szkole.

Akcja "Tornister pełen uśmiechów" polega na tym, by zakupić przybory szkolne i zeszyty dzieciom z rodzin uboższych czy wielodzietnych, dla których początek roki szkolnego to ogrom wydatków. Średnio same podręczniki dla jednego dziecka kosztują ok. 360 zł, a przybory - ok. 260 zł. Szkolne wyprawką trafi do rąk potrzebujących uczniów i będą im służyć przez cały rok.

Można też wesprzeć ogólnopolską akcję Caritas, wysyłając SMS z hasłem: tornister na numer 72052 (koszt SMS-a: 2,46 zł z VAT).

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy