Najpierw wyzwolenie

Nie ma ewangelizacji bez wyzwolenia - słowa sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego przypomniał uczestnikom tegorocznych rekolekcji ruchu Światło Życie bp Roman Pindel.

Ponad dwustu oazowiczów spotkało się w bielskim kościele św. Pawła Apostoła na wspólnej modlitwie i dzieleniu się świadectwem wiary. Do Bielska-Białej przyjechali wraz z księżmi opiekunami uczestnicy rekolekcji młodzieżowych w Krakowie, Czernichowie i Zagórniku oraz rodziny biorące udział w rekolekcjach Domowego Kościoła w Koszarawie.

Spotkanie rozpoczęło się śpiewem uwielbienia, przeplatanym świadectwami.
− Młodzi mówili o wpływie Słowa Bożego i modlitwy na rozwój duchowy, którego doświadczają podczas rekolekcji i formacji w czasie całego roku pracy. Podkreślali również znaczenie rekolekcji w drodze rozeznawania życiowego powołania − mówi kleryk Szymon Wykupil, uczestnik spotkania.

Gościem dnia wspólnoty był bp Roman Pindel, który przewodniczył wspólnotowej Eucharystii. Wraz z nim przy ołtarzy stanęli: diecezjalny moderator Oazy ks. Ryszard Piętka, miejscowy proboszcz i poprzedni opiekun ruchu oazowego ks. Marcin Aleksy oraz kapłani prowadzący rekolekcje. Przypominając słowa założyciela ruchu Światło Życie ks. Franciszka Blachnickiego „Nie ma ewangelizacji bez wyzwolenia” ordynariusz bielsko-żywiecki wezwał uczestników dnia wspólnoty do podjęcia duchowej walki o człowieka między innymi przez odważne podejmowanie dzieł takich jak: Krucjata Wyzwolenia Człowieka, Szkoła Animatora czy Drogowskazy Nowego Człowieka. Wszystkie te inicjatywy są obecne w programie formacyjnym oazy.
Bp Roman Pindel zachęcił zgromadzonych do żywego uczestnictwa we wspólnotach na terenie parafii, a także wyraził nadzieję, że młodzi jako gospodarze przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, będą dalej świadczyć o swojej wierze.
Najpierw wyzwolenie   Godzina Misji i Odpowiedzialności na zakończenie dnia wspólnoty. RŚŻ Diec. Bielsko-Żywieckiej – Dobrze że jesteście, bo jesteście potrzebni! − zwrócił się na koniec do członków ruchu Światło Życie ordynariusz bielsko-żywiecki.

Spotkane oazowiczów zakończyła agapa - wspólny posiłek połączony z wymianą doświadczeń wakacyjnych rekolekcji i całego roku formacji. Przed rozesłaniem odprawiono jeszcze nabożeństwo Godziny Odpowiedzialności i Misji połączone z obrzędem przyjęcia nowych członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. To inicjatywa polegająca na deklaracji abstynencji, której celem jest ekspiacja za grzechy pijaństwa, ale także ukształtowanie człowieka wolnego, zdolnego do podjęcia dzieł miłosierdzia i włączenia się w dzieło ewangelizacji.
 

« 1 »