Nowy numer 29/2021 Archiwum

Małe Jaśki na bielskim marszu dla rodziny

W sobotę 20 czerwca Bielsko-Biała po raz drugi dołączy do polskich miast maszerujących w obronie rodziny. Święto rozpocznie o 14.00 Mszą Świętą w kościele Przenajświętszej Trójcy przy ul. Sobieskiego. Na finał marszu, w parku Słowackiego - rodzinny festyn!

Uczestnicy marszu przejdą ulicami: Sobieskiego, Celną, Rynek, Podcienie, Placem Bolesława Chrobrego, ul. 3 Maja, Sienkiewicza i Słowackiego. Poprowadzi ich Rafał Sawicki - znany i lubiany aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. O oprawę muzyczną zadba schola Ruchu „Światło Życie”, o nagłośnienie - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, a młodzież ze szkół Córek Bożej Miłości zajmie się rozdawaniem marszowych gadżetów. Bezpieczeństwo zapewnią Strzelcy, służby pielgrzymkowe i Służba Maltańska, a dobrą, radosną atmosferę - wszyscy uczestnicy!

- Celem Marszu jest promocja życia i rodziny, a w szczególności manifestacja przywiązania do tradycyjnych wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci – podkreśla Maria Szlagura z grona organizatorów. A są nimi: Rada Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, wydział duszpasterstwa rodzin diecezji bielsko-żywieckiej oraz Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko-Biała.

Jasie - figurki 10-tygodniowych dzieci - trafia do rąk młodych uczestników marszu   Jasie - figurki 10-tygodniowych dzieci - trafia do rąk młodych uczestników marszu
Urszula Rogólska /Foto Gość
Patronatem honorowym marsz objęli: prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, biskup Roman Pindel oraz biskup Paweł Anweiler z Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

- Hasło tegorocznych marszów w Polsce to trzy słowa: „Rodzina – Wspólnota – Polska”, a głównym przesłaniem jest zwrócenie uwagi na priorytetową rolę rodziców w wychowywaniu swoich dzieci. Ale przede wszystkim marsze są okazją do publicznego pokazania, że rodzina i przyjęcie nowego życia w rodzinie to źródło radości i szczęścia – podkreśla M. Szlagura.

Chorągiewki, wiatraczki i… Jasie

Na marszu rozdawane będą chorągiewki, baloniki i wiatraczki. Najmłodsi uczestnicy mogą liczyć na śliniaczki, które uszyto w pracowni krawieckiej Ośrodka Wspierania Rodziny, a haftem ozdobiła je pracownia haftu komputerowego „Duet”. Dla trochę starszych uczestników przygotowano Jasie, czyli figurki dziecka 10-tygodniowego naturalnej wielkości.

Wiele atrakcji czeka na uczestników również w trakcie festynu (od 16.00 do 20.00), który odbędzie się na zakończenie marszu w parku im. Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury.

Wiatraczki w rękach uczestników marszu będą towarzyszyć radosnemu pochodowi ulicami Bielska-Białej   Wiatraczki w rękach uczestników marszu będą towarzyszyć radosnemu pochodowi ulicami Bielska-Białej
Urszula Rogólska /Foto Gość
Na estradzie festynowej wystąpią między innymi: zespół „Jarmuła Band”, którego członkowie różnych religii dadzą nie tylko występ artystyczny, ale również świadectwa pokazujące życie jako wartość naczelną, zespół „JJ” czyli formacja tańca jazzowego, zespół muzyczny „Włóczykije” i młodzież z Zespołu Szkół z Ligoty, która przedstawi spektakl słowno-muzyczny „Życie jest wartością”.

Koncerty poprowadzi Krzysztof Rycak, a zakończą się one występem Magdy Anioł (ok. godz. 18.40).

Na boisku natomiast zmierzą się ze sobą ojcowie naturalni z ojcami duchownymi, a mecz piłki nożnej rozgrywany będzie o wielki tort. Oprócz tego - wiele zabaw, konkursów i rywalizacji.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama