Nowy Numer 29/2018 Archiwum

O egzorcyście sprzed 400 laty u pallotynów

Dokumentalny film Michała Kondrata "Matteo" pokaże Filmowy Ruch Ewangelizacyjny w ramach comiesięcznych projekcji w kościele św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej - obok Szpitala Wojewódzkiego.

- Na film zapraszamy w sobotę 13 czerwca po wieczornej Mszy św. u księży pallotynów, o 19.00 - zachęca Benon Wylegała, inicjator i organizator comiesięcznych spotkań Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego w kościele św. Andrzeja Boboli.

- Wstęp jest bezpłatny, aczkolwiek będzie można złożyć ofiarę, którą jest przeznaczona na opłaty związane z prawami autorskim do pokazywanych przez nas obrazów - tłumaczy Benon Wylegała.

Czerwcowej projekcji będzie towarzyszyć prelekcja ks. Andrzeja Wołpiuka, diecezjalnego konsultanta do spraw sekt i nowych ruchów religijnych, pt.: „Współczesne zagrożenia duchowe”.

Film „Mateo” to dokument przedstawiający historię zakonnika i egzorcysty o. Matteo da Agnone. Żył 400 lat temu, a do dziś przy jego grobie ludzie doświadczają Bożej Miłości - cudów uwolnienia od działania złego ducha i uzdrowienia.

Jak podają twórcy filmu, był człowiekiem o niezwykłej sile ducha i pokorze, dzięki którym wypędzał demony. Za jego życia odnotowano kilkaset takich przypadków. Zmarł 31 października 1616 r.

Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc.

MATTEO - oficjalny zwiastun / trailer filmu
KONDRAT-MEDIA

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma