Nowy Numer 16/2024 Archiwum

O egzorcyście sprzed 400 laty u pallotynów

Dokumentalny film Michała Kondrata "Matteo" pokaże Filmowy Ruch Ewangelizacyjny w ramach comiesięcznych projekcji w kościele św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej - obok Szpitala Wojewódzkiego.

- Na film zapraszamy w sobotę 13 czerwca po wieczornej Mszy św. u księży pallotynów, o 19.00 - zachęca Benon Wylegała, inicjator i organizator comiesięcznych spotkań Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego w kościele św. Andrzeja Boboli.

- Wstęp jest bezpłatny, aczkolwiek będzie można złożyć ofiarę, którą jest przeznaczona na opłaty związane z prawami autorskim do pokazywanych przez nas obrazów - tłumaczy Benon Wylegała.

Czerwcowej projekcji będzie towarzyszyć prelekcja ks. Andrzeja Wołpiuka, diecezjalnego konsultanta do spraw sekt i nowych ruchów religijnych, pt.: „Współczesne zagrożenia duchowe”.

Film „Mateo” to dokument przedstawiający historię zakonnika i egzorcysty o. Matteo da Agnone. Żył 400 lat temu, a do dziś przy jego grobie ludzie doświadczają Bożej Miłości - cudów uwolnienia od działania złego ducha i uzdrowienia.

Jak podają twórcy filmu, był człowiekiem o niezwykłej sile ducha i pokorze, dzięki którym wypędzał demony. Za jego życia odnotowano kilkaset takich przypadków. Zmarł 31 października 1616 r.

Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc.

MATTEO - oficjalny zwiastun / trailer filmu
KONDRAT-MEDIA

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy