Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nocne czuwanie przy trumnie ks. Szczypty

Msza św. pogrzebowa cenionego duszpasterza i budowniczego kościoła na Złotych Łanach będzie sprawowana dziś, 2 marca o 14.00. Przez całą noc wierni będą czuwali przy jego trumnie, która jutro zostanie przewieziona do Odrowąża Podhalańskiego.

Śp. ks. prałat Józef Szczypta zmarł w piątek, 27 lutego nad ranem. O zasłużonym duszpasterzu i budowniczym kościoła św. Józefa na Złotych Łanach w Bielsku-Białej można przeczytać TUTAJ.

Dzisiaj, 2 marca parafia na Złotych Łanach pożegna swojego długoletniego proboszcza. Rozpoczęcie ceremonii o 13.45 - modlitwa przy trumnie z ciałem ks. prałata Józefa i wprowadzenie do kościoła. O 14.00 - Msza św. z udziałem biskupów Tadeusza Rakoczego i Piotra Gregera.

Po Mszy św. - całonocne czuwanie w kościele przy trumnie śp. ks. Szczypty.

W parafii nie będzie Eucharystii wieczornej o 18.00, natomiast w czasie czuwania będzie sprawowana Msza św. o północy, następnie 3 marca rano - o 7.00 i 9.00.

  Śp. ks. prałat Józef Szczypta
Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość
Okazja do sakramentu pokuty - 2 marca od 6.30, 17.30 i 23.30, a 3 marca o 6.30 i 9.00.

Śp. ks. Józef Szczypta będzie pochowany w rodzinnym Odrowążu Podhalańskim. Mszy św. pogrzebowej w tamtejszym kościele św. Marii Magdaleny będzie przewodniczył we wtorek 3 marca o godz. 14.00 biskup Roman Pindel.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma