Reklama

Życzymy Wam błogosławionych świąt

Z okazji świąt Bożego Narodzenia naszym czytelnikom i internautom życzymy, by spotkanie z Bogiem przy betlejemskim żłóbku napełniło serca Jego światłem i miłością.

Życzenia świąteczne wraz z zespołem redakcyjnym "Gościa Bielsko-Żywieckiego" kieruje do czytelników z naszej diecezji także ks. Marek Gancarczyk, redaktor naczelny GN:

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia
Adam Sobel
Przeżywamy rozpoczęty niedawno w Kościele Rok Życia Konsekrowanego, dlatego swoją radością z Narodzenia Pana - wyśpiewaną poprzez kolędę "Wśród nocnej ciszy" - dzielą się też siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety III Zakonu Regularnego św. Franciszka z Cieszyna.

To jedyne żeńskie zgromadzenie zakonne, które na terenie diecezji bielsko-żywieckiej ma swój dom generalny. Oprócz niego w naszej diecezji znajduje się też dom sióstr w Zabrzegu. Na czele wspólnoty cieszyńskich sióstr elżbietanek stoi obecnie przełożona generalna s. M. Goretti Śliwak.

Siostry zgodnie z charyzmatem swego zgromadzenia zajmują się pielęgnowaniem chorych w szpitalach, zakładach oraz domach prywatnych i pomagają w duszpasterstwie parafialnym. Służą bliźnim także poprzez dzieła miłosierdzia oraz pracę misyjną. W Cieszynie pracują od ponad 260 lat.

Bożonarodzeniowa szopka w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej   Bożonarodzeniowa szopka w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

« 1 »