Nowy numer 43/2020 Archiwum

Tym razem film o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na kolejną projekcję na dużym ekranie w parafii św. Andrzeja Boboli - u bielskich pallotynów - obok Szpitala Wojewódzkiego.

Comiesięczne spotkanie Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego odbędzie się tradycyjnie - w ostatnią sobotę miesiąca - 29 listopada o 19.00 w kościele św. Andrzeja Boboli (obok szpitala wojewódzkiego).

Tym razem w ramach bezpłatnych projekcji wartościowych filmów będzie można zobaczyć film "Wolność jest w nas" - dramat biograficzny o życiu i działalności bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w reżyserii Rafała Wieczyńskiego, z Adamem Woronowiczem w roli głównej.

- W 30. rocznicę męczeńskiej śmierci odważnego i świętego kapelana warszawskiej "Solidarności" chcemy przypomnieć jego postać, a jednocześnie zachęcić do powierzania jego wstawiennictwu spraw osobistych i całej naszej ojczyzny - podkreśla Benon Wylegała, inicjator i organizator prezentacji FRE.

Jak zwykle - na projekcję wstęp wolny.

Grudniowe spotkanie FRE odbędzie się nico wcześniej - w związku z czasem Bożego Narodzenia - w sobotę 20 grudnia - kilka dni po kolejnej rocznicy wydarzeń z 1970 r.  FRE przygotowuje pokaz filmu z 2011 roku: "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł" Antoniego Krauze. To historia Brunona Drywy oraz innych mieszkańców Gdyni, którzy w Czarny Czwartek, 17 grudnia 1970 roku, zginęli z rąk wojska i milicji.

Warto dodać, że autorami muzyki do filmu są Michał Lorenc i Kazik Staszewski.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama