Cmentarz w Mesznej leży przy szlaku na Klimczok.
Meszna znajduje się na trasie z Bielska-Białej do Szczyrku. Miejscowość jest niezwykle usytuowana: rozciąga się na przestrzeni kilku kilometrów, tyle że prostopadle do uczęszczanego szlaku. Od północy graniczy z Wilkowicami, na południu skrajnie położone domostwa pną się wysoko aż na grzbiet Klimczoka. Przy prowadzącym nań żółtym szlaku znajduje się kościół parafialny oraz przylegający do niego cmentarz.
Kościół i cmentarz pochodzą z lat pięćdziesiątych. Miejsce kultu powstawało w ciągu zaledwie czterech lat, ale za to w okresie szczególnie nie sprzyjającym Kościołowi.
Wcześniej wierni mieszkający w Mesznej uczęszczali na nabożeństwa do Wilkowic. Tam też grzebano zmarłych.
Przy wejściu na meszniański cmentarz, po lewej stronie znajduje się krzyż cmentarny. Tuż obok spoczywa wieloletni proboszcz ks. Józef Szafarczyk. Na prawo od wejścia usytuowano pole grzebalne dla dzieci. Stosunkowo niewielkiej powierzchni nekropolia jest zadbana, dając świadectwo wiary i troski o pamięć przeszłych pokoleń wśród miejscowej społeczności.
Ta śmierć zaskoczyła wszystkich. Ks. Piotra - w czasie pielgrzymki do Santiago de Compostela.
30 lipca zmarł znany bielski filmowiec i fotografik Marian Koim.
Ceniona bielska artystka zmarła po krótkiej chorobie 26 czerwca 2015 roku.
Bielski Brat Albert - tak zapisał się w pamięci niezwykły naśladowca tego świętego.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.