Nowy numer 48/2023 Archiwum

Studenci zapraszają na noc konfesjonałów

"Między Jerychem a Jerozolimą" to temat rekolekcji, które dominikanin o. Maciej Biskup głosi w bielskiej katedrze św. Mikołaja dla środowiska akademickiego.

Co się wydarzyło w czasach Jezusa na odcinku między Jerychem a Jerozolimą w Ziemi Świętej i co jednocześnie może się stać udziałem każdego z nas? O tym mówi dominikanin, o. Maciej Biskup w czasie rekolekcji wielkopostnych dla studentów w Bielsku-Białej. Dziś w programie spotkania także noc konfesjonałów - okazja do spowiedzi św. dla każdego. Do dyspozycji penitentów będzie siedmiu kapłanów.

O. Maciej Biskup OP, przełożony wspólnoty dominikańskiej w Szczecinie, przyjechał do Bielska-Białej na zaproszenie duszpasterstwa akademickiego i młodych ze wspólnoty UCO Bielsko - międzynarodowej organizacji młodych chrześcijan.

Rekolekcje rozpoczęły się w niedzielny wieczór 16 marca i potrwają do środy. W programie: jeszcze dziś, we wtorek 18 marca, o godz. 19.30 Msza Święta, a po niej konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę, 19 marca - o godz. 19.30 - Msza Święta, następnie konferencja i spotkanie przy kawie i herbacie.

Studenci zapraszają na noc konfesjonałów   - Przed nami jeszcze dwa dni - mówi o. Maciej Biskup OP. - Skąd tytuł "Między Jerychem a Jerozolimą"? Pan Jezus idzie do swojego Ojca, idzie do Jerozolimy. Idzie przez środek naszej historii, którą symbolizuje Jerycho. Bo Jerycho to są te wszystkie sfery naszego życia, które jeszcze są wyobcowane wobec Boga, których się wstydzimy wobec Niego. W poniedziałek mówiłem o słabości. We wtorek zapraszam na konferencję o przyjęciu swojego dziecięctwa, czyli zależności od Boga i od drugiego człowieka. W ostatnim dniu powiemy o potrzebie służby; o przyjęciu tej drogi Pana Jezusa. Bo On idzie do Jerozolimy nie inaczej jak poprzez służbę.

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy