GN 24/2018 Archiwum

Studenci zapraszają na noc konfesjonałów

"Między Jerychem a Jerozolimą" to temat rekolekcji, które dominikanin o. Maciej Biskup głosi w bielskiej katedrze św. Mikołaja dla środowiska akademickiego.

Co się wydarzyło w czasach Jezusa na odcinku między Jerychem a Jerozolimą w Ziemi Świętej i co jednocześnie może się stać udziałem każdego z nas? O tym mówi dominikanin, o. Maciej Biskup w czasie rekolekcji wielkopostnych dla studentów w Bielsku-Białej. Dziś w programie spotkania także noc konfesjonałów - okazja do spowiedzi św. dla każdego. Do dyspozycji penitentów będzie siedmiu kapłanów.

O. Maciej Biskup OP, przełożony wspólnoty dominikańskiej w Szczecinie, przyjechał do Bielska-Białej na zaproszenie duszpasterstwa akademickiego i młodych ze wspólnoty UCO Bielsko - międzynarodowej organizacji młodych chrześcijan.

Rekolekcje rozpoczęły się w niedzielny wieczór 16 marca i potrwają do środy. W programie: jeszcze dziś, we wtorek 18 marca, o godz. 19.30 Msza Święta, a po niej konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę, 19 marca - o godz. 19.30 - Msza Święta, następnie konferencja i spotkanie przy kawie i herbacie.

  - Przed nami jeszcze dwa dni - mówi o. Maciej Biskup OP. - Skąd tytuł "Między Jerychem a Jerozolimą"? Pan Jezus idzie do swojego Ojca, idzie do Jerozolimy. Idzie przez środek naszej historii, którą symbolizuje Jerycho. Bo Jerycho to są te wszystkie sfery naszego życia, które jeszcze są wyobcowane wobec Boga, których się wstydzimy wobec Niego. W poniedziałek mówiłem o słabości. We wtorek zapraszam na konferencję o przyjęciu swojego dziecięctwa, czyli zależności od Boga i od drugiego człowieka. W ostatnim dniu powiemy o potrzebie służby; o przyjęciu tej drogi Pana Jezusa. Bo On idzie do Jerozolimy nie inaczej jak poprzez służbę.

« 1 2 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma