Od początku XVI wieku mieszkańcy modlą się tam w drewnianym kościele. Spotkanie muzealne będzie okazją do przybliżenia bogatego dziedzictwa historycznego i sakralnego tej świątyni.
Ostatnimi laty kościół i jego wyposażenie zostały poddane konserwacji i warto z bliska obejrzeć najcenniejsze elementy drewnianej konstrukcji. Podczas spotkania uczestnicy spotkania zapoznają się z zachowanymi paramentami liturgicznymi, starodrukami i dziełami sztuki, a także innymi obiektami kultury, które zebrano w sali plebanii na ekspozycji zatytułowanej „Sacrum i profanum”.
- Żywię głęboką nadzieję, iż to bogate w program wydarzenie muzealne, pozwoli dostrzec, w którymś momencie jego trwania, promień chwały Bożej ukryty w materii ziemskiej - w drewnie, i w dziełach z niego wykonanych, które zostały oddane na cześć Boga - mówi ks. dr Grzegorz Klaja, dyrektor Diecezjalnego Muzeum, zapraszając na muzealne spotkanie do Starej Wsi.
W programie spotkania przewidziany jest m.in. krótki koncert organowy, który pozwoli zaprezentować piękne brzmienie zabytkowych organów, a także wykłady:
Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 marca o 10.30 i potrwa około trzy godziny.
Można skorzystać z autokarowego dojazdu z Bielska-Białej do Starej Wsi (i z powrotem); bilet do nabycia na portierni Kurii Diecezjalnej od 7 marca do 20 marca (z wyjątkiem soboty i niedzieli); cena przejazdu w obie strony 10 zł.; wyjazd autokaru w sobotę 22 marca o godz. 9.45