Nowy numer 47/2023 Archiwum

Biskup stawia na młodych

W sobotę 22 lutego o 10.00 ruszają w diecezji przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

W liście ks. biskup informuje, że pomocą w organizowaniu formacji młodzieży powinny służyć materiały, przygotowane przez Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży. Do parafii diecezji bielsko-żywieckiej trafił już podręcznik „Cz@t ze Słowem”.
Zgłoszenia na pierwsze spotkanie diecezjalne młodych najlepiej przekazać drogą elektroniczną. W organizowaniu duszpasterstwa młodzieży w „sieci” pomaga strona www.duszpasterstwomlodych.pl. Tutaj można także zapoznać się ze stanem działań na rzecz młodych i pobrać pomocne materiały.

Program przygotowania do Światowych Dni Młodzieży rozpisano na najbliższe trzy lata, przyporządkowując im określone tematy:

- 2013/2014: Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie (Mt 5, 3): w tym roku formacji centrum stanowi Słowo Boże, które wzywa do wiary i osobistego wyboru Chrystusa,

- 2014/2015: Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą (Mt 5, 8); ten etap będzie poświęcony sakramentom i roli liturgii w życiu młodego człowieka,

- 2015/2016: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5, 7), w trzecim roku przygotowania akcent zostanie położony na Caritas i diakonii.

- Ufam, że propozycje te staną się okazją do licznych spotkań z młodymi w parafii czasie tych najbliższych trzech lat - podsumowuje bp Roman Pindel.
 

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy