Nowy numer 42/2021 Archiwum

Salezjańscy uczniowie na Mundialu

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu biorą udział w trwającym do niedzieli Mundialu Zawodów we Francji. Impreza gromadzi uczniów i studentów z całej Europy, którzy reprezentują 60 różnych dziedzin pracy.

Podczas 100 prezentacji, jakie odbędą się w tych dniach w centrum Euroexpo w Chassieu koło Lyonu, 130 tysięcy gości z całej Europy będzie mogło poznać prawie 600 różnych zawodów i ścieżek kariery. Impreza adresowana jest do przyszłych uczniów, studentów, rodzin planujących przyszłość swoich dzieci, a także dorosłych, którzy chcą spróbować swoich sił w innym niż dotychczas zawodzie.

Do udziału w Mundialu Zawodów uczniów salezjańskiej szkoły wytypowały władze oświatowe województwa małopolskiego. To wielkie wyróżnienie dla szkoły i wyraz uznania dla jej pracy, profesjonalizmu oraz wysokich kwalifikacji nauczycieli i wychowawców, którzy z oddaniem kształcą młodych specjalistów. Poziom salezjańskiej szkoły znany i ceniony jest od dawna. Placówka ma też bogate doświadczenie i liczącą z górą 100 lat praktykę w pracy z młodzieżą, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia.

Mundial Zawodów odbywa się w konwencji targów ekspozycyjnych. Na przygotowanych wcześniej stoiskach uczniowie prezentują zawody, które w przyszłości będą wykonywać. Organizatorem imprezy jest francuskie stowarzyszenie AROM zajmujące się kształceniem i orientacją zawodową. Spotkanie uczniów i nauczycieli prezentuje i promuje zawody charakterystyczne dla wybranych regionów Europy, umożliwia wymianę doświadczeń w dziedzinie kształcenia zawodowego oraz poznanie nowych metod pracy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama