GN 24/2021 Archiwum

Szkoły z Podbeskidzia w śląskiej czołówce

W pierwszej dwudziestce najlepszych liceów województwa śląskiego aż dziewięć znajduje się w Bielsku-Białej i Cieszynie. Niestety nie udało się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu ogólnopolskiego.

V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej,

Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie

III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach

i bielskie placówki na kolejnych trzech miejscach: LO Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja,

III LO im. Stefana Żeromskiego,

LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego - to czołówka w tegorocznym rankingu liceów województwa śląskiego, przygotowanym przez "Perspektywy".

W pierwszej śląskiej dwudziestce znalazły się także:

Dwujęzyczne LO im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej (miejsce 13),

Katolickie LO im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie (17),

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej (18)

oraz I LO im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie (19).

Na dalszych miejscach w pierwszej pięćdziesiątce uplasowały się: bielskie IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN (32), cieszyńskie II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika (36), LO Zgrom. Córek Bożej Miłości im. Fr. Lechner (47).

W zestawieniu techników w województwie śląskim bezapelacyjnym liderem jest Technikum nr 1 w ZS im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie. Technikum nr 1 w ZS Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu przyznano 5. miejsce, Technikum Weterynarii "SOKRATES" w Bielsku-Białej - 12.

W rankingu ogólnopolskim liceów najlepsza szkoła Podbeskidzia i województwa śląskiego - V LO - znalazła się na 55. miejscu, a tuż z nim, na 56. miejscu - Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie (w podrankingu maturalnym cieszyńska szkoła zajęła jednocześnie najlepsze w województwie miejsce 49., a bielska "Piątka" - 74.).

Pierwszą setkę podrankingu maturalnego w Polsce zamykają LO Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja i LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej (w ogólnym rankingu miejsca 96. i 103.)

Spośród techników Technikum nr 1 w ZS im. Władysława Szybińskiego zajęło w kraju 21. miejsce i jednocześnie 6. w podrankingu maturalnym.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama