Nowy numer 41/2019 Archiwum

Po spowiedzi zawsze mówił: "Pięknie!"

Dotychczasowy rektor krakowskiego seminarium duchownego ks. prof. Roman Pindel został nowym biskupem bielsko-żywieckim.

Ks. Mateusz przypomina także moment swoich święceń diakonatu. – Stałem na samym końcu. Po modlitwie konsekracyjnej mieli do nas podchodzić kapłani, by pomóc nam założyć stuły i dalmatyki. Nie wiedziałem, czy w tym zamieszaniu ktoś będzie o tym ostatnim szeregu pamiętał. Nagle wyrósł przede mną ks. Pindel i rzucił: „No to co? Ubieramy się!”. To jest dowód na to, że nie patrzył na tych, którzy są pierwsi. Pamiętał o tych, którzy są ostatni, troszczył się o wszystkich – opowiada neoprezbiter.

Ks. prof. Roman Pindel za dwa dni, 18 listopada, skończy 55 lat. Jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, gdzie kieruje Katedrą Hermeneutyki Biblijnej i Judaistyki. W latach 2004–2011 pełnił funkcję ojca duchownego, a od roku 2011 – rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Rok temu został wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych w Polsce.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL