Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wierni z Podbeskidzia pomogą Filipinom

Bp Tadeusz Rakoczy prosi księży i wiernych o zorganizowanie kwesty na pomoc dla ofiar tajfunu Haiynan na Filipinach.

- Niereagowanie na takie sytuacje jest bardzo poważnym wykroczeniem wobec przykazania miłości - zaznacza ordynariusz bielsko-żywiecki.

W ostatnią niedzielę miesiąca 24 listopada przy wyjściu z kościołów Podbeskidzia wierni uczestniczący we Mszy św. będą mogli złożyć ofiary, które - za pośrednictwem Caritas - zostaną przesłane na Filipiny.

- Ze względu na koszty, nie można przesłać odzieży ani żywności - tłumaczy ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, która już przeznaczyła na pomoc dla poszkodowanych 50 tys. euro.

Żywioł pochłonął 10 tys. ofiar śmiertelnych. 4,5 miliona mieszkańców dalekiego kraju odniosło obrażenia, straciło dach nad głową, a nawet dorobek całego życia. Kościelną akcją pomocy koordynuje Caritas Internationalis. Na miejscu przekazywaniem darów zajmują się przedstawiciele Caritas USA i Wielkiej Brytanii.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma