Nowy numer 47/2022 Archiwum

Zaczyna się 12. Tydzień z Ewangelią!

To największe takie przedsięwzięcie w Bielsku-Białej. W piątkowy wieczór, 27 września w katedrze św. Mikołaja ewangelizatorzy zostaną posłani z Dobrą Nowiną.

Jedną z propozycji TzE będzie wstrząsające świadectwo Lecha Dokowicza, filmowca, niegdyś wciągniętego w przemysł muzyki techno. Bardzo konkretne i rzeczywiste - o walce duchowej, która jest realną rzeczywistością. - W Polsce nikt nie walczy z nami na miecze, nikt nie strzela, ale mnóstwo ludzi ginie duchowo, a czasem nawet fizycznie, bo walka duchowa nie dzieje się w wyobraźni, ale w prawdziwym życiu - dodaje Elżbieta Król-Cebulska.

Jeśli nie potrafimy uzasadnić wiary, to nie potrafimy jej także przekazać. Przekazanie wiary dzieciom, to też jedno z zagadnień TzE. Spotkanie dla rodzin połączone z projekcją filmu „Odważni” odbędzie się w bielskim Figloparku.

Kiedy mamy kłopoty z wiarą, na usta cisną się pytania, na które odpowiedź dadzą rekolekcje prowadzone w bielskich kościołach przez: Wspólnotę Przymierza „Miasto na Górze” (Aleksandrowice), Diecezjalną Szkołę Nowej Ewangelizacji (kościół św. Pawła), Odnowy w Duchu Świętym „Nowy Lud” (kościół Trójcy Przenajświętszej) i Wspólnotę Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” (Cygański Las)..

- Gdzie jest ten Pan Bóg? - to pytanie, które wielu sobie stawia, kiedy pojawiają się trudności i nieszczęścia - mówi Elżbieta Król-Cebulska. - On jest. Historia nie wymknęła mu się spod kontroli. Musimy tylko otworzyć oczy - choć nie jest łatwo, bo żyjemy w rzeczywistości, która Pana Boga eliminuje.

Drugi dzień i temat: „Atrakcyjne, grzeszne życie”, to uświadomienie rzeczywistości grzechu, która na początku wciąga pięknym opakowaniem, za które jednak zawsze trzeba słono zapłacić. Ostatni dzień to odpowiedź na pytanie: „Jak żyć, Panie Boże?”. Bo Bóg ma odpowiedź: bardzo konkretne wskazówki. Chodzi tylko o to, żeby je odkryć. - Pan Bóg nie chce być z nami tylko w niedzielę na Mszy św. a od poniedziałku dać nam od siebie wolne. On chce być z nami stale - mówią organizatorzy.

Zwieńczeniem TzE będzie projekcja filmu „Jestem” - 5 października o 19.00 w Aleksandrowicach - o żywej obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wspólna Adoracja.

« 1 2 3 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy