Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

LO w Kozach: szkoła ludzi szczęśliwych

20-lecie działalności obchodzi Liceum Ogólnokształcące w Kozach. Szkoła wraz z realizacją programu dydaktycznego przekazuje także lokalne tradycje i promuje rodzimą kulturę.

- Mury liceum w Kozach opuszczają dobrze ukształtowani młodzi ludzie - uważa pochodzący z Kóz ks. prof. Tadeusz Borutka, dyrektor Instytutu Teologicznego im. Św. Jana Kantego w Bielsku-Białej. - Z łatwością dostają się na studia, zakładają szczęśliwe rodziny, niektórzy podejmują święcenia kapłańskie i podejmują rzetelnie swoje obowiązki.

Uroczystości jubileuszowe koziańskiego Liceum odbyły się w połowie września. W ramach obchodów zorganizowano konferencję panelową „Spotkanie pokoleń”. Była ona okazją do wymiany doświadczeń i wspomnień związanych z placówką. W piątek 13. września w kościele świętych Szymona i Judy Tadeusza ks. proboszcz Kazimierz Grela wraz z księżmi katechetami, księżmi niegdyś pracującymi w parafii i pochodzącymi z Kóz odprawili dziękczynną Mszę św. z udziałem społeczności szkolnej. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. prof. Tadeusz Borutka. Po nabożeństwie w koziańskim Domu Kultury odbyła się okolicznościowa gala z okazji jubileuszu szkoły.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy