Zaczęło się od piosenki „Tato”. A skoro rodzice są dla nich ważni bardziej niż bardzo, muzyczna strona Święta Życia bez Arki Noego chyba nie byłaby pełna. Dzieci, których piosenki nucą i maluchy, i starsi wystąpią na Święcie Życia już o godz. 15.00.
Po raz pierwszy Polacy zachwycili się żywiołowymi dziećmi z Arki w 1999 roku, kiedy to z okazji pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II, na zamówienie TVP1 powstał teledysk do piosenki „Tato” (Nie boję się gdy ciemno jest).
Piosenka stała się wielkim przebojem, a twórcy katolickiego programu dla dzieci: „Ziarno”, zasugerowali nagranie kolejnych. Jak pisze „Arka” na swojej stronie internetowej: »Nastąpiło olbrzymie zainteresowanie piosenkami i teledyskami, które były emitowane co tydzień w programie. Wkrótce powstała pierwsza płyta „A GU GU”. Piosenki z płyty „A GU GU”, tak jak i z następnych płyt, mówią w niezwykle prosty i przyjazny sposób o rzeczach najważniejszych dla człowieka, rodziny, dla „małych i dużych”«”.
Pierwszą „Arkę Noego” tworzyły dzieci znanych artystów sceny chrześcijańskiej: Joli Szczepaniak, Lidki i Marcina Pospieszalskich, Darka Malejonka i Roberta Friedricha - Litzy.
W styczniu 2001 wystąpili w Auli Pawła VI na Watykanie przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II i tysiącami wiernych podczas wielkiego spotkania dzieci na zakończenie Roku Jubileuszowego, współorganizowanego przez boloński Instytut Antoniano.
Arkę Noego prowadzi Robert Friedrich - gitarzysta, kompozytor i autor (Luxtorpeda, KNŻ, 2Tm2,3, dawniej Acid Drinkers, Turbo). W zespole gra ośmiu dorosłych oraz 12-15 dzieci - głównie pociechy członków zespołu 2Tm2,3 i ich przyjaciele. Koncertują w całej Polsce, a także poza granicami naszego kraju. Śpiewają naturalnie i spontanicznie - nie mają szkolonych głosów, nie odbywają regularnych prób.
Arka Noego otrzymała wiele znaczących nagród, w tym dwie najbardziej prestiżowe: „Fryderyka” przyznawanego przez polskie środowisko muzyczne (5 kategorii) - w roku 2000 i nagrodę „Top trendy” za najlepszą sprzedaż w roku 2003 (płyta „Daj na zgodę”).
Razem z „Arką” będzie można śpiewać ich najsłynniejsze i nowe piosenki także w czasie oświęcimskiego Święta Życia.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.