Hymn Święta Życia: strofy o bł. Małgorzacie

Viva la vita! - tak w refrenie hymnu „Pokochaj życie” śpiewają członkowie oświęcimskiego zespołu „Concentus”. Słowa piosenki ułożyła siostra Jonasza, serafitka, a muzykę napisał Janusz Majcherek. Zespół zaprezentuje hymn na zakończenie Marszu dla Życia i Rodziny - już na stadionie oświęcimskiego MOSiR-u.

Niedawno z udziałem zespołu „Concentus” powstał teledysk piosenki, która będzie towarzyszyć uczestnikom tegorocznego Święta Życia w diecezji bielsko-żywieckiej. Jest w tekście hymnu zachęta: - Spójrz w oczy dziecka i biednego: przed nimi gwiazdy chylą światło swe. Nieś odwagę życia jak matka Małgorzata.

To utwór, który powstał specjalnie na tę okazję, a wiąże się z faktem, że błogosławiona matka Małgorzata Szewczyk będzie patronką Marszu dla Życia i Rodziny i tego wszystkiego, co składa się na program zaplanowanego na 16 czerwca w Oświęcimiu diecezjalnego Święta Życia.- Całość rozpocznie się Eucharystią, podczas której podziękujemy Panu Bogu za wyniesienie matki Małgorzaty na ołtarze. Ona była tak po macierzyńsku zatroskana o życie, kiedy otaczała opieką dzieci i starszych. Na pewno będzie bardzo dobrą patronką Święta Życia – nie ma wątpliwości siostra Magdalena Cwajda, przełożona oświęcimskiej prowincji sióstr serafitek.

- Miała zwyczaj zwracania się do innych sióstr: - Dziecko... I rzeczywiście okazywała się dla nich prawdziwą matką, również wtedy, gdy wysyłając do różnych zadań na przykład w szpitalu przypominała: - Pamiętaj, najpierw jesteś zakonnicą, potem pielęgniarką. Zawsze dbała, by świadectwo sióstr było czytelne, by siostry czuły, że przychodzą do drugiego człowieka w imieniu Boga – przypomina siostra Maksymiliana Gustyn, serafitka.

A zespół „Concentus” śpiewa słowa hymnu, pod którymi matka Małgorzata z pewnością również by się podpisała: - Miłość to siła, która cię uskrzydli! Pokochaj życie! - Jezus prosi cię...

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...