W związku z 50. rocznicą kanonizacji św. Wincentego Pallottiego pallotyńska świątynia św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej otrzymała nowy tytuł: od 22 stycznia 2013 r. jest drugim on patronem kościoła.
W związku z 50. rocznicą kanonizacji św. Wincentego Pallottiego, a także przypadającym 22 stycznia liturgicznym wspomnieniem świętego, decyzja biskupa Tadeusza Rakoczego w tej sprawie została ogłoszona podczas uroczystej dziękczynnej Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem wiceprowincjała Lesława Gwarka SAC.
Biskup Tadeusz Rakoczy - na prośbę księży pallotynów - wydał stosowny dekret, zezwalający na poszerzenie tytułu kościoła. Dokument ten odczyta podczas Mszy Świętej dziekan ks. prałat Stanisław Wawrzyńczyk. Nowy tytuł kościoła obowiązuje od 22 stycznia 2013 roku. Palotyni oraz parafianie i goście dziękowali Bogu za ten nowy tytuł, a także za dar kanonizacji Wincentego Pallottiego i za wszystkie widoczne owoce jego świętości. Dekret bpa Tadeusza Rakoczego w tej sprawie odczytał podczas uroczystej Eucharystii dziekan ks. prał. Stanisław Wawrzyńczyk, a modlitwom towarzyszyły relikwie św. Wincentego Pallotiego.
Wincenty Pallotti żył w latach 1795-1850, w 1835 r. założył w Rzymie Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego. Jego celem jest ożywianie apostolstwa świeckich, aby bardziej angażowali się we współtworzenie wspólnoty Kościoła. Do Polski Stowarzyszenie zostało przeszczepione w 1907 r. Pallotyni pracują na misjach, prowadzą duszpasterstwo parafialne i pielgrzymkowe, wydawnictwa Apostolicum i Pallotinum, szkoły (m.in. w Krakowie, Lublinie, Chełmnie), zajmują się działalnością naukową, głoszą rekolekcje, prowadzą hospicja, ośrodki dla narkomanów, pracują z więźniami, bezdomnymi.
Ks. Pallotti został ogłoszony błogosławionym przez papieża Piusa XII 22 stycznia 1950 r., zaś świętym i równocześnie patronem Unii Misyjnej Kleru ogłosił go papież Jan XXIII 20 stycznia 1963 r.
Ciało Pallottiego jest wystawione na widok publiczny w kościele pod wezwaniem Świętego Zbawiciela w Rzymie - wciąż w stanie nienaruszonym.