Nowy numer 39/2023 Archiwum

Tańsze bilety PKS w powiecie bielskim

Od 1 września obowiązywać będą nowe, niższe ceny za przejazdy autobusami

Bielski przewoźnik – Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej SA – tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego ma dobre wiadomości. Od 1 września obowiązywać będą nowe, niższe ceny za przejazdy autobusami.

Ucieszą one uczniów, a także pozostałych pasażerów z powiatu bielskiego, którzy na co dzień dojeżdżają do pracy. Jak podkreślają przedstawiciele PKS-u, tańsze będą nie tylko bilety jednorazowe. Znacząco udało się obniżyć także bilety wielokrotnego przejazdu oraz miesięczne. Od soboty za przejazd z Bielska-Białej do Kóz pasażerowie zapłacą tylko 3 złote, bilet do Rudzicy, Porąbki czy Wilamowic kosztować będzie 4 złote, a za 5 złotych będzie można dojechać do Szczyrku Salmopola. Za bilet na 50 przejazdów trasą do 10 kilometrów zapłacić trzeba będzie 80 złotych, a szkolny miesięczny bilet na taką odległość będzie kosztować niespełna 49 złotych brutto.

- Mamy nadzieję, że niższe ceny ułatwią życie uczniom w nowym roku szkolnym. Staramy się również tak układać kursy autobusów, żeby uwzględnić potrzeby poszczególnych grup pasażerów. Warto pamiętać, że w trosce o bezpieczeństwo i właściwą jakość komunikacji autobusowej w ubiegłym roku udało się też mocno poprawić jakość taboru. Zakupionych zostało kilkadziesiąt nowych autobusów – mówi starosta Andrzej Płonka z bielskiego starostwa, któremu obecnie podlega PKS w Bielsku-Białej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy