Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Czyj warkocz najdłuższy?

To będą dwa najważniejsze konkursy: mierzenie warkocza św. Marii Magdaleny i wyścig kajaków. Prócz tego w Międzybrodziu Bialskim będzie można też posłuchać Jacentego Ignatowicza i Tekli Klebetnicy.

Święto parafialne rozpocznie się w sobotę 25 lipca o godz. 15:00 odegraniem hejnału i występem zespołu „Bacówka”.

Większość imprez odbędzie się w rozległym ogrodzie przy plebanii. Jacenty Ignatowicz poprowadzi konkurs „Jaka to melodia?”, poddając motywy znanych utworów na... instrumentach ludowych. Jego muzyczno-ludowe „Jacenty Show” towarzyszyć będzie konkursom sprawnościowym, w których szanse udziału będą miały całe rodziny.

Dla najmłodszych przygotowano zabawy, kącik dmuchanych zjeżdżalni i trampolin oraz stanowisko malowania twarzy. O 16:00 rozpocznie się mierzenie najdłuższego warkocza. W konkursie mogą wystartować wszystkie panie. Ta, której warkocz będzie najdłuższy, otrzyma w nagrodę zestaw kosmetyków do pielęgnacji włosów. Do udziału w konkursie zachęca ks. proboszcz Piotr Konieczny:

O 17:30 festyn przeniesie się na oddaloną od kościoła o sto kilkadziesiąt metrów przystań, gdzie rozegrane zostaną zawody kajakarskie. Może wystartować w nich każdy, kto czuje się na siłach, by przepłynąć kajakiem dystans około 300 metrów.

Po eliminacjach zostaną rozegrane półfinały oraz bieg finałowy. Zwycięzca otrzyma zestaw markowych akcesoriów kolarskich oraz nagrodę honorową: wiosło św. Piotra. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwać będą ratownicy WOPR.

O 19:00 rozpocznie się występ kapeli „Tekla Klebetnica”, znanej z finałów programu „Mam talent”.

Pomysł festynu zrodził się przy okazji przygotowań do obchodów 130. rocznicy poświęcenia kościoła. Jego ideą jest także upamiętnienie jego budowniczego, pierwszego proboszcza Międzybrodzia i założyciela miejscowe szkoły ks. Jana Fitaka. Po śmierci w 1863 pochowano go w grobowcu tuż obok kościoła. Na grobowcu wzniesiono kapliczkę, poświęconą św. Janowi Nepomucenowi. Rocznica poświęcenia kościoła jest okazją do odnowienia obiektu, a festyn w Międzybrodziu Bialskim służy pozyskaniu dodatkowych funduszy na dokończenie renowacji figury św. Jana Nepomucena i renowacji kapliczki. O tym zamyśle mówi proboszcz parafii ks. Piotr Konieczny:


 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy