Nowy numer 13/2024 Archiwum

Do Łagiewnik, do Bożego Miłosierdzia

Trwają przygotowania do diecezjalnej pielgrzymki zawierzenia. Jeszcze masz szansę pójść. - W sprawie ewentualnych zapisów na ostatnie wolne miejsce należy kontaktować się z biurem organizacji pielgrzymki.

- Zgodnie z przewidywaniami pielgrzymów będzie w tym roku znacznie więcej niż podczas pierwszej pielgrzymki do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach - mówi ks. Mikołaj Szczygieł.

- Dlatego powstanie jedna dodatkowa grupa, żeby wszystko mogło przebiegać sprawnie. Chodzi o to, żeby żeby grupy nie były zbyt liczne, bo to utrudnia organizację przydziału miejsc na postojach czy wydawania i pakowania bagaży - dodaje Irena Papla, szefowa biura organizacyjnego pielgrzymki.

W drogę wyruszy ponad tysiąc pątników. Nie wiadomo ilu pielgrzymów dołączy do nich już w Łagiewnikach, by uczestniczyć w akcie zawierzenia diecezji Bożemu Miłosierdziu przez bp. Romana Pindla. - Serdecznie zachęcamy, by wybrać się 3 maja do Łagiewnik i wziąć udział w tej uroczystości - zachęcają organizatorzy pielgrzymki.

Tak jak przed rokiem, w diecezjalnej pielgrzymce do Łagiewnik będzie towarzyszyć pielgrzymom piękny hymn do Bożego Miłosierdzia, autorstwa Piotra Mireckiego, muzyka z bielskiego zespołu „Dzień Dobry”. Podczas nagrania hymnu „Tyś słodką nadzieją” wraz z nim zaśpiewali i zagrali go także Krzysztof Maciejowski, Edyta i Łukasz Golcowie, Magda Anioł, Jakub Foltak, Hanna Rybka, Marcin Pokusa, Łukasz Pilch i Robert Szewczuga.

- Cieszę się, że tylu muzyków dołączyło i że ten hymn do Bożego Miłosierdzia spodobał się pielgrzymom - przyznaje Piotr Mirecki. Jak się okazuje, nie tylko im. Ostatnio nagranie pieśni bielsko-żywieckich pielgrzymów rozbrzmiewa też w krakowskim Centrum bł. Jana Pawła II i zachęca do wędrówki do sanktuarium Bożego Miłosierdzia - jako oficjalny hymn tego miejsca.

W tym roku można go będzie usłyszeć także podczas koncertu muzyki chrześcijańskiej, który muzycy pod przewodnictwem Piotra Mireckiego zagrają dla łagiewnickich pielgrzymów 1 maja w Wysokiej.

- Tam, podczas wieczornego spotkania z udziałem muzyków, wokalistów i chóru wykonamy taki zestaw pieśni z dobrą energią. Będą i utwory znane, które będzie można śpiewać wspólnie, i takie, które pomogą w medytacji, w modlitwie. Chcemy nimi pomóc w odczytaniu orędzia Bożego Miłosierdzia, które jest treścią tej pielgrzymki -  zapowiada Piotr Mirecki.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy