• facebook
 • rss
  • chordad
   28.04.2014 22:22
   bo "Solidarność" dzisiaj Panie dzieju to obciach, dno i metr mułu...

   "Solidarność" dzisiaj to "Solidaruchy" i inne "Styropiany" które dopchały się do koryta i poupychały swoich krewnych i znajomych po różnych synekturach, a niespokrewnionych wypychają na zmywak za granicę...

   "Solidarność" dzisiaj to arogancja władzy taka sama, albo jeszcze gorsza jak za PeeReLu i jeszcze gorsze pomieszanie... wtedy przynajmniej było wiadomo, że po wytyczne dzwonią do Moskwy, a teraz nie wiadomo dokąd dzwonią... czy dalej do Moskwy, do Berlina, czy może do Waszyngtonu... czy jeszcze gdzie indziej...

   "Solidarność" dzisiaj to banda pajaców, którzy "na wizji" odstawiają przedstawienia dla gawiedzi, a poza kadrem razem piją i żenią się między sobą...

   także dobrze, że nie było tej "Solidarności"...
   • hubertuss
    29.04.2014 08:54
    A Ty, co zrobiłeś, żeby zbudować i ratować Solidarność? Nic?

    Więc sam jesteś winien złu, które w niej widzisz!
  • jenks27
   28.04.2014 22:37
   A gdzie był lider Solidarności, który kiedyś tworzył tandem z Papieżem. Co się z nim stało ?Już nie ładuje akumulatorów ?
   Straszny upadek tego człowieka!
   doceń 10
  • ksaver777
   28.04.2014 23:42
   Solidarności ludzkiej nigdy nie za dużo.

   A jeśli chodzi o związek to on też istnieje, czasami robi akcje informacyjne, broniące praw pracowników danej branży... U mnie w pracy to działa.

   A historycznej "Solidarności", o której wołano "Nie ma wolności bez 'Solidarności'" już chyba nie ma... bo czasy już inne. Jakbyśmy się w tej "wolności" zagubili. Szkoda, bo przecież jest nadal o co walczyć i gdyby jakiś nowy "ks. Popiełuszko" powstał - potrafiący zgromadzić tłumy ludzi pragnących lepszego jutra Polski - pewnie miałby im dużo do powiedzenia...
  • hubertuss
   29.04.2014 08:45
   Solidarność nie żyje, Solidarność została zabita.

   Dziwię się w ogóle temu pytaniu. Czy nie słyszał ksiądz o stanie wojennym? A więc przypomnijmy fakty te znane i te wypierane ze świadomości.

   W stanie wojennym Solidarność zdelegalizowano, a najpierw struktury związku rozbito. Wiele osób poddano szykanom, aresztowano jej najważniejszych działaczy. Bardzo wiele zmuszono do emigracji. Postarano się obsadzić struktury nieformalne szpiclami i kapusiami. To niby wiemy, choć nie bardzo chcemy.

   Jednak zdecydowanie wypieramy informacje na temat tego, co się stało z Solidarnością, a właściwie z tym, co z niej zostało, po 1989 r. Niby się odrodziła, ale nie był to już ten ruch z początku lat osiemdziesiątych, tylko jego żałosna atrapa. Dość powiedzieć, że na ponad stu członków Komisji Krajowej - czyli prawnie i de facto kierownictwa związku - po legalizacji weszło do KK TYLKO 6, czyli nawet nie 5%. To było pogwałcenie statutu i krok bezprawny.

   Polecam rozmowę z Centkiewiczem, zresztą wstrząsającą, na temat działań Wałęsy w czasie stanu wojennego i po. Podsumowując krótko, Wałęsa obiecał UB i funkcjonariuszom obsadzić kierownictwo Związku. Potem używano związku do pacyfikacji społeczeństwa (Krzaklewski, AWS, ... gaszenie strajków w czasie bandyckiej prywatyzacji,...), zamiast do upodmiotowienia go.

   Wałęsa człowiek z teczki: http://vod.gazetapolska.pl/6658-brauncenckiewicz-cz-13

   Oczywiście jest w dzisiejszej "Solidarności" naprawdę sporo ludzi uczciwych, przynajmniej procentowo, i trochę wiernych, starych działaczy, ale nie jest to już to samo.
   Życzę odwagi w przyjmowaniu prawdy i otwartości na nią.

   doceń 10
  • saherb
   02.05.2014 09:58
   Jeśli ksiądz przystąpił do Komunii, a wcześniej zjadł tego cukierka, to złamał post eucharystyczny. Poza tym w czasie trwania Mszy św. nie wolno nic spożywać...
   • MichałObrębski
    02.05.2014 14:37

    Saherbie,

    Martw się lepiej o swój własny post.

    "Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym".

    List świętego Pawła do Rzymian 14:17, a radziłbym nawet lekturę 14:10-22.

    Pozdrawiam,

    Michał Obrębski

  • MichałObrębski
   02.05.2014 14:28

   Z całą pewnością "Solidarność" żyje.

   I była obecna przynajmniej na mszy dziękczynnej za kanonizację w dniu następnym.

   Sam widziałem i świadczę. Mogę nawet udowodnić. :)

   Michał Obrębski

  • grzesl
   04.05.2014 21:36
   Dobry artykuł. Dobre pytania. Jedno mnie smuci. Przejrzeć wpisy pod artykułem - Czytelnicy (w sposób zamierzony i niezamierzony) odpowiedzieli księdzu co w nas umarło.
  • Joanna_94
   05.05.2014 09:55
   Tam gdzie stałam powiewało kilka flag Solidarności, kilku panów miało także chusty z napisem :)
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Zobacz także

  Reklama

  przewiń w dół