Cisiec: Tobie, Jezu, bezgranicznie ufamy!

Alina Świeży-Sobel

publikacja 14.12.2015 23:39

Wraz z parafianami peregrynujący obraz Pana Jezusa Miłosiernego w "kościele jednej doby" uroczyście witali: bp Roman Pindel i ks. prał. Władysław Nowobilski.

Uroczyście wniesione zostały do kościoła najpierw relikwie, a za nimi obraz Pana Jezusa Miłosiernego Uroczyście wniesione zostały do kościoła najpierw relikwie, a za nimi obraz Pana Jezusa Miłosiernego
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

- O niezgłębione, niepojęte, Miłosierdzie Boże, kto Cię godnie wielbić i wysławić może, największy przymiocie Boga Wszechmocnego, Tyś nadzieją dla człowieka grzesznego - mówił słowami św. Faustyny ks. prał. Nowobilski, który w imieniu parafian powitał obraz Bożego Miłosierdzia i relikwie św. Faustyny oraz św. Jana Pawła II.

Słowa szczególnych podziękowań skierował pod adresem św. Jana Pawła II. - Ja, który z Opatrzności Bożej już 42 lata pełnię posługę wśród mieszkańców Ciśca, w imieniu całej wspólnoty parafialnej wyrażam  wdzięczność za to, że po Bogu zwłaszcza tobie zawdzięczamy nasz kościół i to, że doszło do jego budowy wbrew władzom komunistycznym. Tyś wszystko uczynił, żeby nie doszło do jego zburzenia. Za Twojego życia mieliśmy szczęście gościć Cię u nas cztery razy. W uroczystość Chrztu Pańskiego 43 lata temu  wypowiedziałeś słowa św. Jana Chrzciciela:  "Idzie po mnie mocniejszy". Wskazałeś na Pana Jezusa, abyśmy Jemu bezgranicznie zaufali. I zaufaliśmy Ci, Panie Jezu i Twoją mocą zwyciężyliśmy wrogie siły! - przypominał ks. Nowobilski dzieje wielkiej walki, którą mieszkańcy Ciśca pod jego przewodnictwem stoczyli o to, by stanął tu kościół. Jako pierwsi obraz Jezusa Miłosiernego powitali: bp Roman Pindel i ks. prał. Władysław Nowobilski   Jako pierwsi obraz Jezusa Miłosiernego powitali: bp Roman Pindel i ks. prał. Władysław Nowobilski
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Został wzniesiony podczas pamiętnej niedzieli 5 listopada 1972 r. w wyniku wielkiej akcji, w której uczestniczyła wielka liczba parafian. Nie rezygnowali mimo gróźb ze strony funkcjonariuszy milicji i partii. Wielu przypłaciło to szykanami. Przez długi czas trwały też modlitewne całodobowe dyżury w kościele, aby ukradkiem nie doszło do jego zburzenia.

- Wyrażamy wdzięczność Panu Jezusowi, że w cudownym obrazie z krakowskich Łagiewnik zagościł w naszej parafii. Witamy Cię, Jezu, z pokorą, miłością - jako miłosiernego Zbawiciela. Wpatrujemy się w Twój wizerunek, w którym ukazujesz się jako Ten, który idzie ku nam i nam błogosławi. Twe Boskie Serce jest źródłem miłości, która wyrywa człowieka z mocy zła - podkreślał ks. prał. Nowobilski, dziękując apostołom Bożego Miłosierdzia za wskazywanie światu ogromu Bożej miłości. Za wspólną modlitwę podziękował kapłanom i wiernym ks. prał. Władysław Nowobilski   Za wspólną modlitwę podziękował kapłanom i wiernym ks. prał. Władysław Nowobilski
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

- Przybliżmy się z ufnością do tronu Matki, abyśmy otrzymali miłosierdzie i znaleźli łaskę, pomoc w stosownej chwili - zachęcał też bp Pindel w homilii skierowanej do parafian w Ciścu.

W modlitewnej adoracji obrazu i relikwii wzięła udział schola "Puls Boga", działająca przy cisieckiej parafii. W jej wykonaniu na zakończenie Eucharystii wierni usłyszeli także hymn Światowych Dni Młodzieży.