• facebook
 • rss
 • Odeszli do Pana. Pamiętamy o nich...

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 01.11.2017 14:16

  W ciągu kolejnych miesięcy minionego roku żegnaliśmy bliskich nam ludzi. I za ich dusze się dziś modlimy i wspominamy ich życie...

  Zapraszamy, by w modlitwie za dusze bliskich znaleźć chwilę na przypomnienie tych, którzy jeszcze rok temu byli z nami, dzielili się swoją wiarą, świadectwem miłości do Boga i ludzi.

  W gronie zmarłych, o których pisaliśmy w ostatnich miesiącach, znaleźli się duszpasterze naszych parafii: ks. inf. Emil Mroczek - emerytowany proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej, ks. prał. Jerzy Brońka - proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu, ks. kan. Borys Kroczek - emerytowany proboszcz parafii MB Frydeckiej na Trzycatku w Jaworzynce, ks. Antoni Brączek - misjonarz w Paragwaju i ks. kan. Franciszek Janczy - emerytowany proboszcz parafii MB Bolesnej w Jawiszowicach - Os. Brzeszcze oraz duszpasterz "Solidarności". Odeszli do Pana także najbliżsi krewni naszych kapłanów, a wśród nich śp. Rozalia Pindel - mama biskupa Romana Pindla.

  Wśród pożegnanych uroczyście byli też ludzie zasłużeni dla swoich społeczności i wspólnot wiary, m.in.lekarz i społecznik Franciszek Maga z Bestwiny, bielski lekarz i działacz sportowy Sławomir Wojtulewski, a także Stanisław Gdula z Bielska-Białej.

  Tutaj można znaleźć wspomnienia o nich, relacje i galerie zdjęć z ich pożegnania:

  Śp. ks. inf. Emil Mroczek

  Śp. Ks. Jerzy Brońka

  Śp. Rozalia Pindel

  Śp. dr Sławomir Wojtulewski

  Śp. ks. kan. Borys Kroczek

  Śp. Franciszek Maga

  Śp. ks. Antoni Brączek

  Śp. ks. kan. Franciszek Janczy

  Śp. Stanisław Gdula

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół