• facebook
 • rss
 • Sobota rodzin w Kalwarii

  Urszula Rogólska

  dodane 14.09.2017 10:40

  To będzie już dziesiąte familijne spotkanie diecezjan bielsko-żywieckich w sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przypada w jubileuszowym 25. roku istnienia diecezji.

  Na tradycyjną już wrześniową Pielgrzymkę Rodzin i Małżeństw Diecezji Bielsko-Żywieckiej, która będzie jednocześnie Diecezjalnym Jubileuszem Rodzin, zaprasza wszystkich mieszkańców Podbeskidzia kurialny wydział duszpasterstwa rodzin z diecezjalnym duszpasterzem ks. Tomaszem Gorczyńskim.

  Spotkanie u Maryi, któremu w tym roku towarzyszy hasło: "Czas dla rodziny",  odbędzie się w sobotę 16 września. Rozpocznie je o godz. 10.00 Droga Krzyżowa (początek przy stacji "U Piłata"). O 12.00 rodziny będą się modlić "Akatystem ku czci Bogurodzicy". O 12.30, Mszy św. koncelebrowanej przez księży z całej diecezji przy ołtarzu polowym, będzie przewodniczył biskup Piotr Greger.

  W czasie liturgii, będzie można złożyć ofiary na pomoc diecezjalnej Caritas dla rodzin, które opiekują się osobami wymagającymi rehabilitacji i długotrwałego leczenia lub na działania diecezjalnego duszpasterstwa rodzin.

  Po Eucharystii przewidziano czas na piknik rodzinny. Pielgrzymkę zakończy o 15.00 nabożeństwo zawierzenia małżeństw i rodzin Najświętszej Maryi Pannie.

  - Serdecznie zapraszam każdego: małżonków, rodziców, dzieci, dziadków; wszystkich, dla których rodzina jest jedną z najważniejszych wartości - mówi ks. Tomasz Gorczyński. - Wspólnie podziękujemy i powierzymy się Opatrzności Bożej przez ręce Matki Bożej Kalwaryjskiej, razem spędzimy czas na rodzinnym święcie diecezji.

  Relacje i galerię zdjęć z tegorocznej pielgrzymki znajdziecie TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół