• facebook
 • rss
 • Z nowymi tornistrami na nowej, szkolnej drodze...

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 11.09.2017 11:43

  Już po raz drugi w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie bp Roman Pindel przewodniczył Mszy Świętej dla uczniów nauczycieli rozpoczynających nowy rok nauki.

  W modlitwie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu oraz delegacje cieszyńskich szkół ze sztandarami. Wśród nich byli rodzice uczniów II LO im. M. Kopernika, proszący o poświęcenie ufundowanego przez nich nowego sztandaru szkoły.

  Po błogosławieństwo przyszli także pierwszoklasiści, którzy przynieśli do poświecenia swoje nowiutkie tornistry, w tym i te wyposażone w ramach akcji Caritas "Tornister pełen uśmiechów", a życzenia dobrego startu w pierwszy rok wypełniania szkolnych obowiązków życzył im ks. kan. Jacek Gracz.   Bp Roman Pindel z uczniami i nauczycielami katolickich szkół "Dziedzictwa..." w Cieszynie
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  Zarówno uczniom, jak i ich nauczycielom i rodzicom bp Pindel przypominał, że Bóg jest łaskawy i miłosierny dla każdego. Jak zaznaczał, warto pamiętać, że to odnosi się zarówno do dobrych uczniów, jak i tych, których zachowanie czasem jest trudne, bo Bożej miłości otrzymujemy tyle, ile każdy z nas potrzebuje...   Swój nowy sztandar otrzymali uczniowie II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  Mszę św. koncelebrowali księża katecheci, z dyrektorem wydziału katechetycznego i wikariuszem generalnym ks. dr. Markiem Studenskim, a także ks. Tomaszem Sroką, dyrektor Katolickiego Gimnazjum i Liceum stowarzyszenia "Dziedzictwo św. Jana Sarkandra". Uczniów tych szkół odwiedził bp Pindel po inauguracyjnej Mszy Świętej.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół