• facebook
 • rss
 • Solidarni z Maryją i bł. ks. Popiełuszką

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 06.09.2017 16:24

  Zakończyła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Solidarności w diecezji bielsko-żywieckiej. Była przygotowaniem do zbliżającej się Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę.

  W sobotę i niedzielę 16 i 17 września odbędzie się 35. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. W tym roku nad jej organizacją czuwa "Solidarność" Podbeskidzie.

  W bielskim  kościele Trójcy Przenajświętszej Mszą Świętą z udziałem delegacji i sztandarów "Solidarności" zakończyła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Solidarności oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który zapoczątkował pielgrzymki ludzi pracy.

  - To była zarazem duchowa forma przygotowania do tej pielgrzymki, organizowanej przez ludzi naszej diecezji - mówi ks. prał. Józef Oleszko, diecezjalny duszpasterz ludzi pracy.

  Jak zaznacza Marek Bogusz, przewodniczący podbeskidzkiej "S", związkowcy są organizatorami, ale do udziału zaproszeni są wszyscy ludzie pracy: pracownicy oraz pracodawcy.

  Spotkanie na Jasnej Górze rozpocznie się w sobotę 16 września o 17.00 od złożenia kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego.

  O 19.00 Mszy św. dla pielgrzymów na szczycie przewodniczyć będzie bp Roman Pindel, który także poprowadzi o 21.00 Apel Jasnogórski w kaplicy cudownego obrazu.

  O 21.45 Drogę Krzyżową na wałach poprowadzą przedstawiciele "S" Podbeskidzia. O północy Mszy św. koncelebrowanej w bazylice przez duszpasterzy ludzi pracy przewodniczyć będzie ks. prał. Oleszko, który wygłosi też homilię. Po Mszy św. czuwanie modlitewne przygotowane przez "S" Podbeskidzie.

  O 7.00 rozpocznie się niedzielna Droga Krzyżowa na wałach, a o 9.15 Różaniec ze szczytu poprowadzi ks. prał. Oleszko. O 10.00 pieśni maryjne zaśpiewają "Grojcowianie". O 10.40 głos zabierze Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność", a o 11.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, z homilią bp. Pindla.   Ks. prał. Józef Oleszko z historycznym sztandarem podbeskidzkiej "Solidarności"
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  - Na Jasnej Górze zostanie też poświęcony nowy sztandar "S" Podbeskidzia, z wizerunkiem ks. Popiełuszki. Zastąpi ten historyczny, z 1980 r., używany w czasie stanu wojennego jako wycieraczka w urzędzie SB - dodaje Marek Bogusz.

  Organizatorzy przygotowali dla pielgrzymów z naszego terenu autokary z Bielska-Białej, Cieszyna, Żywca i Oświęcimia. Zainteresowani przejazdem mogą się kontaktować z Andrzejem Madydą, tel. 33 812 67 90.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół