• facebook
 • rss
 • Ekumeniczny festiwal w Ustroniu na finiszu

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 22.07.2017 13:43

  Trwające od kilku tygodni ekumeniczne festiwalowe koncerty i nabożeństwa zakończą się w niedzielę 23 lipca. Przed uczestnikami dzisiaj i jutro ostatnie spotkania z artystami.

  Wystawą malarstwa Agnieszki Pawlitko, występem zespołu Goleszów oraz koncertem chórów akademickich - Harmonii z Uniwersytetu Śląskiego oraz Chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej - rozpoczął się trwający prawie miesiąc 13. Festiwal Ekumeniczny, organizowany przez ustrońskie Chrześcijańskie Stowarzyszenie Ekumeniczne, skupiające przedstawicieli miejscowych parafii: rzymskokatolickiej i ewangelicko-augsburskiej.

  - Łączy nas Chrystus i jego zbawcze dzieło - podkreślali organizatorzy, z prezesem Marcinem Janikiem na czele, a artystom i publiczności wielu owoców duchowych spotkań zaplanowanych do 23 lipca życzyli proboszczowie: ks. kan. Wiesław Bajger i ks. radca Piotr Wowry.   Od otwarcia wystawy malarstwa Agnieszki Pawlitko zaczęła się tegoroczna festiwalowa uczta artystyczna
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  W Czytelni Katolickiej odbyło się otwarcie wystawy "Religia w fotografii", na której można zobaczyć zdjęcia autorstwa Wojsława Suchty i Kazimierza Heczki. W kościele św. Klemensa miał miejsce koncert scholi gregoriańskiej Cantorum Minorum Chosoviensis.   Pieśni dla św. Benedykta zabrzmiały w kościele św. Klemensa
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  Następne festiwalowe spotkania odbywają się w parafii ewangelicko-augsburskiej od 20 lipca. Tu przygotowane wydarzenia są zarazem elementem Dni Jakubowych, poprzedzających parafialne uroczystości w niedzielę 23 lipca. Jako pierwszy odbył się koncert organowy w wykonaniu organisty Bartosza Patryka Rzymana z Wrocławia.

  W piątek 21 lipca koncertował Chór Mieszany "Lutnia" z Chorzowa pod dyr. Łukasza Szmigiela. Chórzyści zaprezentowali obszerny program pieśni sakralnych, a także rozrywkowych.

  Przed nami jeszcze...

  W sobotę 22 lipca o 18.00 w kościele ewangelicko-augsburskim Apostoła Jakuba Starszego organizatorzy zapraszają na koncert sopranistki Magdaleny Hudzieczek-Cieślar (Pabianice), a po koncercie na występ trębacza Jakuba Gazdy z wieży kościelnej. W niedzielę 23 lipca o 8.30 rozpocznie się poranek pieśni i muzyki religijnej w wykonaniu: Diecezjalnej Orkiestry Dętej oraz chórów parafii ewangelicko-augsburskiej w Ustroniu. O 10.00 - uroczyste nabożeństwa z okazji 179. rocznicy poświęcenia kościoła Apostoła Jakuba Starszego w Ustroniu. Słowem Bożym służyć będą: w kościele bp Jan Cieślar (Pabianice), a na placu kościelnym ks. dr Piotr Szarek (Stare Bielsko).

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół