• facebook
 • rss
 • Polonezem na Lednicę z Bielska-Białej

  Urszula Rogólska

  dodane 02.06.2017 00:09

  "Fishmob" - bielska edycja ogólnopolskiej akcji "Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II" - znów porwał bielszczan na Placu Chrobrego!.

  - Papież Jan Paweł II i o. Jan Góra zapalili taki ogień w nas, młodych, że nie można nic nie robić. Trzeba robić raban dla Jezusa, trzeba przekazywać młodszym entuzjazm wiary, nadzieję i radość. Ja chcę to robić poprzez taniec! - mówi Monika Bunach, nauczycielka wf-u w jednej z bielskich szkół, a także instruktorka tańca w "Luce Arenie", Domu Kultury w Lipniku i szkole "Libere", związana z Ruchem Lednickim, która po raz trzeci czuwała nad organizacją "Fishmoba" - bielskiej edycji ogólnopolskiej akcji "Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II" na Placu Chrobrego. W tym roku wspierał ją Piotr Wójtowicz, który przyjechał z podkrakowskiej Niegowici.

  Spotkanie było także zaproszeniem do udziału w spotkaniu młodzieży na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę 3 czerwca - w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

    Polonez dla św. Jana Pawła II w wykonaniu bielszczan
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Monice od lat nie dawały jej spokoju słowa św. Jana Pawła II: "Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali". Trzy lata temu zrobiła majowy raban po raz pierwszy. I już nie odpuszcza! Na jej zaproszenie przyszły rzesze mieszkańców miasta - dołączyli do nich także turyści - by dać się porwać muzyce na chwałę Pana Boga, w dziękczynieniu za św. Jana Pawła II.

    Dzieci z przedszkoli nr 12 i 15 zatańczyły dla Papieża-Polaka z okaji kolejnej rocznicy jego urodzin
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  Wspólnotową modlitwę tańcem poprzedziły występy dziewczynek z grup tanecznych prowadzonych przez Monikę Bunach oraz dzieci z bielskich przedszkoli nr 12 i 15. Przedszkolaki przygotowały panie: Maria Ogiegło oraz Joanna Zaborowska i Małgorzata Sochańska. Zaraz po popisach maluchów, Monika i Piotr zaprosili wszystkich - bez względu na wiek i umiejętności taneczne - do uroczystego poloneza. Odważni bielszczanie zaprezentowali imponujący układ choreograficzny, który stał się wstępem do tańców lednickich. Nie zabrakło utworów bardzo dobrze znanych uczestnikom spotkań lednickich: "Nie lękajcie się", "Tak, tak Panie", "Prośby o Ducha Świętego" i "Ojcze prowadź mnie". A na finał na placu popłynęły dźwięki papieskiej homilii z zaproszeniem "Wypłyń na głębię".

    Przedszkolaki na Placu Chrobrego
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  - Bardzo wielu ludzi dobrej woli zaangażowało się w tegoroczne święto - a wśród nich stowarzyszenie "Forum Edukacyjne" z siostrą Teresą Biłyk, Fundacja "Luce" z ks. Mateuszem Dudkiewiczem. Nie jestem więc tu sama - śmieje się Monika. Ale to właśnie z jej inicjatywy rozpoczęły się majowe spotkania z modlitwą tańcem i ona czuwa nad ich organizacją.

    "Fishmob" rozpoczęły tancerki z grup Moniki Bunach
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  - Kiedy człowiek doświadczy Miłosierdzia Pana Boga, to nie ma takiej rzeczy, która by go mogła załamać i beznadziejnie zasmucić - dodaje Piotr. - Bo to miłosierdzie wyzwala radość, pomimo trudów codzienności. Ja takie doświadczenie mam i jak tylko potrafię, chcę służyć Panu Bogu. Poddaję się Duchowi Świętemu, który prowadzi tak, by iść do ludzi z uśmiechem, z radością!

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół